Gündem Haberleri

  Kiralık katili nişanlım vurdu

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  22.02.2005 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Yumurtalık Belediye Başkanı’nı vurması için tuttuğu kiralık katili öldürtmekle suçlanan AKP başkan adayı Emine Memili, ‘Onu nişanlım vurdu ama ben azmettirmedim’ dedi.

  ADANA’da, rakibi Yumurtalık Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Çetin’i yerel seçimler öncesi öldürtmek için tuttuğu kiralık katil İsmail İşlek’i (29) işi başaramadığı için eski nişanlısına öldürttüğü öne sürülen AKP’li Emine Memili (Koçak) (30), ‘Ben hiç kimseyi vurdurtmadım’ diyerek tahliyesini istedi. 15 Şubat 2004’te meydana gelen cinayetin duruşmasına Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya Emine Memili, katil zanlısı Ahmet Savaş (31), diğer tutuklu sanıklar Savaş’ın kardeşi Erhan Savaş (22), 36 yaşındaki Murtaza Ilgın, 24 yaşındaki Ömer Taşçı ile tutuksuz Mahmut Ilgın (24) katıldı.

  Kimseyi vurdurtmadım

  Tutuklu kaldığı için bunalıma giren ve bir süre Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi gören Emine Memili, ‘Ben hiç kimseyi vurdurtmadım. Cinayeti işleyen nişanlım olur. 10 yaşındaki oğlum beyninden rahatsız. Makineye bağlı yaşıyor. Oğlumu ameliyat ettirmek için beni tahliye edin’ dedi. Emine Memili, daha önceki ifadesinde ise Çetin’i öldürtmek isteyen kişinin sanıklardan Murtaza Ilgın olduğunu iddia ederek, ‘Bir AKP’li olarak böyle bir skandalı önlemek için olay yerine gittim. Olay yanımda oldu. Korktum. Çok mağdurum’ diye kendini savunmuştu.

  Silah kazayla patladı

  İşlek’i öldürdüğü öne sürülen Ahmet Savaş ise daha önceki ifadelerini tekrarlayarak, ‘İsmail bana ‘Sen kim oluyorsun?’ deyince elimdeki silah kazayla patladı. Anlık bir olaydı’ diye kendini savundu. Tahliye taleplerinin reddedildiği duruşma ertelendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı