Gündem Haberleri

  Kiralık katil taksit yaptı

  Ali AKSOYER/ Habip ATAM, İstanbulDHA
  23.08.2012 - 17:13 | Son Güncelleme:

  Pendik'te iple boğularak öldürüldükten sonra ormanlık alana gömülen 46 yaşındaki gece bekçisi Orhan K.'un eşi Yeter K., sevgilisi olduğu ileri sürülen Aslan B. ve cinayeti 2 bini peşin 12 bin liraya işlediği öne sürülen Murat Y.'nin de aralarında bulunduğu 6 şüphelinin sorguları tamamlandı. Murat Y.'nin cinayeti 1 liralık iple işlediği ortaya çıktı.

  İddiaya göre gece bekçisi Orhan K. müthiş bir cinayet planıyla öldürüldü. Eşine tuzak kurduğu iddiasıyla gözaltına alınan Yeter K.(40) ile onun sevgilisi Aslan B.(41) poliste cinayeti itiraf etti. Aslan B.'nin cinayeti işlemesi için 12 bin liraya anlaştığı belirtilen "Kirli" lakaplı Murat Y. Ordu'da dün gözaltına alındı. Zanlıların cinayeti işledikleri yere daha sonradan 3 kez daha gittikleri ve cesedin resmini çektikleri son gidişlerinde ise gömdükleri belirlendi.

  AİLENİN 15 YAŞINDAKİ OĞLU POLİSİN KAPISINI ÇALDI

  Pendik'te 19 Ağustos tarihinde polise başvuran Serkan K.(15) babasının ayın 14'ünden beri kayıp olduğunu, annesinin müracaatta bulunduğunu ancak babasının öldürülmüş olma ihtimalinin bulunduğunu söyledi. Serkan K., annesiyle aynı zamanda patronu olan Aslan B.'nin telefon konuşmalarına tanık olduğunu bu konuşmalardan babasının öldürüldüğünü tespit ettiğini söyledi. Polis tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada Orhan K.'nin gerçekten 13 Ağustos' tan beri ortadan kaybolduğu işe ve evine gitmediği tespit edildi.

  ZANLILAR GÖZALTINA ALINDI

  Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili başlattıkları soruşturmada önce Orhan K.'nin eşi Yeter K.'nin ifadesine başvurdu. Yeter K., çelişkili ifadeler vermesi üzerine gözaltına alındı. Ardından Yeter K.'nın 5 yıldır yasak ilişki yaşadığı oğlunun patronu Aslan B., gözaltına alındı. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada olaya karıştıkları belirlenen Ali B.(45), Vedat Y.(29), Orçay B.(23)'yi de yakaladı. Bu şahısların ifadeleri doğrultusunda cinayeti işlediği öğrenilen Murat Y.(41)'de dün Ordu'da gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

  POLİS MÜTHİŞ PLANI ORTAYA ÇIKARDI

  Cinayet Büro Amirliği ekipleri Orhan K.'nin müthiş bir cinayet planıyla öldürüldüğünü tespit etti. Edinilen bilgiye göre sonu korkunç bir infazla biten plan şöyle gelişti. Yeter K., eşine, çocuklarından Serkan'ın ortada olmadığını belirterek, onu aramaya çıkmalarını istedi. Karı-koca'nın birlikte çocuklarını aradıkları sırada hazırlanan plana göre Aslan B.'nin bir süre sonra onların yanına geldiği ve kayıp çocuğun Kartal Cezaevi civarında olduğu ihbarı aldığını söylediği belirlendi. Aslan B.'nin Orhan K.'yle birlikte onu aramaya gitmeye ikna ettiği ikilinin minibüse binerek Kartal Cezaevi civarına doğru hareket ettikleri tespit edildi.

  KATİLİ KOLTUĞUN ARKASINDA SAKLANIYORMUŞ

  Bu sırada Aslan B.'nin peşin 2 bin lira vererek toplam 12 bin lira karşılığında anlaştığı ve kiralık katil olduğu iddia edilen Murat Y.'nin minibüsün arkasında saklandığı yerden çıkarak, ön koltukta oturan Orhan K.'yi çamaşır ipiyle boğduğu ortaya çıktı. Aslan B. ve Murat Y.'nin Orhan K.'nin öldüğünden emin olduktan sonra onu bir ağacın altına bırakarak olay yerinden ayrıldıkları tespit edildi.

  1 LİRALIK İPLE İNFAZ

  Polis, olayda kullanılan ipin Murat Y. tarafından 1 liraya satın alındığını belirledi. Zanlıların Orhan K.'yi gömdükleri yeri tam olarak hatırlayamamaları üzerine polis köpekleri de kullanıldı.

  ÖLDÜRDÜKTEN SONRA 3 KEZ CESEDİN YANINA GİDİP RESİM ÇEKMİŞLER

  Polis zanlılardan Murat Y.'nin ertesi gün Orhan K.'nin öldüğünden emin olmak için bir kez daha olay yerine gittiğini belirledi. Daha sonra Orhan K.'nin eşi Yeter K.'nin cesedi görmek istemesi üzerine zanlıların birkaç gün sonra yine ormanlık alana gittikleri burada cesedin resmini çekerek minibüsün içinde bekleyen Yeter K.'ya gösterdikleri öğrenildi. Zanlıların son olarak 17 Ağustos tarihinde bir kez daha cesedin bulunduğu yere gittikleri ve getirdikleri kazma ve küreklerle onu gömdükleri ortaya çıktı. Zanlıların bu sırada Orhan K.'nin eşyalarını da aynı yerde yaktıkları öğrenildi.

  GÖZALTINDAKİ EŞ: BEN ÖLDÜRÜN DEMEDİM

  Cinayet Büro Amirliğinde ifade veren ve "Pişmanım" diyen Yeter K.'nin bu ifadesinde "Eşim bana şiddet uyguluyordu. Oğlumun patronu ile aramızda bir ilişki başlamıştı. Ancak ben eşime bir ders vermelerini istedim. Öldürmelerini istemedim. Ancak onlar onu öldürmüşler" diye konuştuğu öğrenildi. . Kiralık katil olarak gözaltına alınan Murat Y. ise poliste "Susma" hakkını kullanarak polislere "Ben mahkemede konuşacağım" dedi.

  Zanlılar geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı