Gündem Haberleri

  Kiralamadık anlaştık

  ANKARA
  28.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TRT spikerlerinin, Avrupa Futbol Şampiyonası için ATV’ye kiralandığına ilişkin haber, "Çalışanlarımız kiralık değil, birer değerdir. Bu değerleri, değişik TV kanalları vasıtasıyla Türkiye ile paylaşmak bizim için bir onurdur" açıklamasıyla doğrulandı. TRT Basın Müşavirliği’nden dün yapılan yazılı açıklamada, özetle şöyle denildi:

  Yönetmelikte var

  "22 Mayıs 2008’de yayınlanan yönetmelik değişikliğiyle bazı TRT çalışanlarının başka kuruluşlarda geçici süreyle çalışmasına imkán sağlanmıştır. Yönetmeliği, ’TRT çalışanları kiralanıyor’ cümlesiyle özetleyenler bilmelidirler ki hiçbir çalışanımız kiralık değildir. Her çalışanımız bir değerdir. Bu değerleri de değişik TV kanalları vasıtasıyla Türkiye ile paylaşmak bizim için bir onurdur.

  Anlaşma yapıldı

  Yapılan hizmet anlaşmasıyla TRT’nin mesleğinde uzman çalışanları, maç yayınları için ATV’de belirli bir süre için belirli şartlarda çalışacak, kanal da Euro 2008 maç yayınlarını TRT’ye ücretsiz verecek. Bu anlaşma, yayıncılık sektörü için büyük başarıdır. TRT yönetimi bu anlaşmayla Türk sporseverlerin kaliteli maç yayını izlemesine katkıda bulunacak, aynı zamanda da hatırı sayılır gelir elde edecektir."

  Kiralamanın itirafı

  Haber-Sen Merkez Yönetim Kurulu üyesi Osman Köse, açıklamanın, "Kiralamanın itirafı" olduğunu belirterek, ilgili yönetmelik maddesinin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle yargıya başvuracaklarını söyledi. TRT çalışanlarının devlet memuru olduğunu anımsatan Köse, "Devlet memurlarının çalışma koşulları yasayla düzenlenir. Memurlar, hiçbir şekilde özel kuruluşların emrine verilemez. TRT’nin övünmek istiyorsa kitleleri böylesine ilgilendiren önemli bir organizasyonun ihalesini kazanmalıydı" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı