Gündem Haberleri

  ‘Kiracıyız’ deyip soydular

  Özgür YILMAZ/ ALANYA (Antalya),(DHA)
  03.08.2009 - 19:29 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde kendilerini ‘evli çift’ olarak tanıtan 2 genç, kiralık ev baktıkları apartmanda hırsızlık yaptı. Şüpheli 2 kişi, polis tarafından bir süre sonra yakalandı.

  Alanya'ya bağlı Hacımehmetli Köyü'nde kendilerini evli olarak tanıtan 16 yaşındaki Hülya T. ile 17 yaşındaki Hüseyin T. Ayşe Aydın'ın evine gelerek kiralık ev aradıklarını söyledi. Ev sahibi Ayşe Aydın'ı lafa tutarak oyalayan gençlerden Hüseyin T., “Ben aşağıda bekliyorum” diyerek alt kata indi. Elindeki levye ile Yakup Baş adlı kiracının kapısının kilidini kıran Hüseyin T., daha sonra yatak odasında bulunan çekmecedeki 6 bin TL ile 3 küçük altını alarak kaçtı. Seslerden şüphelenen ev sahibi Aydın'ın aşağı bakmasıyla birlikte, Hülya T. de olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

  Ayşe Aydın'ın yardım çığlıkları üzerine çevredekilerin kovaladığı 2 kişi, Saray Mahallesi'nde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Polis tarafından eve götürülerek ev sahibi Ayşe Aydın tarafından teşhis yaptırılan şüpheliler, polisteki sorgularının ardından Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Genel Bilgi Taraması'nda Hülya T.'nin 5 hırsızlık ve 1 uyuşturucu madde bulundurmaktan, Hüseyin T.'nin ise yağma suçundan sabıka kayıtları olduğu tespit edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı