Gündem Haberleri

  Kınalıada’ya 300 metre kala battı

  Taner YENER / DHA
  17.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maltepe’den Kınalıada’ya giden 5 gencin bulunduğu tekne, sabaha karşı saat 02.00 sıralarında ada sahiline 300 metre kala alabora oldu.

  Gençlerden biri bir yolcu motorunca fark edilip kurtarıldı. Gece karanlığında sularda kaybolan 4 genç dün havadan ve denizden arandı.

  KINALIADA açıklarında dün sabaha karşı 01.00 sıralarında yaşanan korkunç kaza, alabora olan teknedeki 5 gençten Abdülkadir Himmet’in bir yolcu motoru tarafından görülmesiyle anlaşıldı. Motora alınan Abdülkadir Himmet hemen Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alınırken, Kınalıada’ya yaklaşık 300 metre kala batan 8 metrelik kamarasız teknede bulunan Cihan Şahin (27), Yücel Yazgan (28), Şerafettin Yakar (27) ve Tolga Baştepe’nin (20) kaybolduğu belirlendi.

  Düğün dönüşü

  Teknedekilerin Maltepe’de bir düğüne katıldıkları, gece geç saatte geçmek üzere motor bulamadıkları için adadaki arkadaşları Tolga Baştepe’yi çağırdıkları öğrenildi. Baştepe ve 4 arkadaşını taşıyan teknenin, Maltepe’den dönüşte Kınalıada’ya yaklaşık 300 metre mesafede alabora olduğu kaydedildi. Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı’na bağlı bir helikopter ve 2 sahil güvenlik botu ile İstanbul Deniz Polisi Sualtı Grup Amirliği’ne bağlı ekipler kaybolanları arıyor. Kınalıada açıklarında alabora olan tekne ise Küçükyalı açıklarında bulunarak Bostancı İskelesi’ne çekildi.

  Bizi dalgalar ayırdı/images/100/0x0/55ea73a4f018fbb8f880d817

  YAKLAŞIK 6 saat yüzerek hayatta kalmayı başaran Abdülkadir Himmet kazayı şöyle anlattı: “Adaya giden son motoru da kaçırdık. Yola çıkıp çıkmama konusunda kararsız kaldık. Daha sonra gitmeye karar verdik ve bizden önce adaya dönen Tolga’yı çağırdık. Bizi aldı. Motora binip yola çıktık. Dalgalardan motor sallanmaya başlayınca hızını arttırdık. Bir anda alabora olduk. Denizin içinde birbirimize seslendik. Seslerimizi duyuyorduk. Suyun üzerinde kalabilmek için gömlek ve pantolonlarımızı çıkardık. Bir süre sonra dalgalar bizi birbirimizden ayırdı. Ben uzun süre dalgalarla mücadele ettim. Daha sonra yorulmaya başlayınca sırtımı dalgalara döndüm. Bir süre sonra da beni kurtardılar.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı