Gündem Haberleri

  Kimse Erdoğan’a güvenerek bir şey yapmasın

  A.A.
  16.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, orduya yönelik “Kağıttan kaplanmış” sözleri nedeniyle 301’inci maddeden dava açılması için Adalet Bakanı’nın izin vereceğini düşünüp düşünmediğine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

  “Hukuken baktığımda dava açılmaması gerektiğini düşünüyorum. Bir kişinin
  cümlesini cımbızla ayıklayıp dava açılması, o kastın olup olmadığının bir kelimeyle anlaşılması mümkün değildir. Ama AKP demokrasisi açısından baktığımda tereddütlüyüm. AKP demokrasisinde hukuk yerine, ‘Bizim işimize hangisi yarar’ mantığı var.” Batum, “Son tutuklamaların (Balyoz) sizi haklı
  çıkardığını düşünüyor musunuz?” yönündeki soruyu ise “Bu olmasaydı da ben haklı olduğumu biliyordum. Bir cümleyle değil bütün o söylediklerim bağlamında, niçin söylediğimi de gözönüne aldığınızda bu yönde zaten her zaman haklıyım. Hiçbir zaman haksız bir şey yapmadım, yapmam da” yanıtını verdi. Süheyl Batum, Balyoz Planı davası kapsamındaki tutuklamalara ilişkin de şöyle dedi: “Türkiye’de çok açık bir hukuksuzluk yaşanıyor. İş adamları, medya patronları, kimse Tayyip Erdoğan’a güvenerek bir şey yapmasın. Çünkü 12 Haziran’dan sonra inşallah Erdoğan bu ülkenin başında olmayacak, bunun yerine demokrasiye inanan insanlar olacaktır.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı