Gündem Haberleri

  Kimliği kayboldu, cezaevine girdi

  Hürriyet Haber
  14.02.2006 - 17:25 | Son Güncelleme:

  Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi'nde yaşayan ve bir yıl önce kimliğini kaybeden kişinin, işlemediği halde gasp suçuyla cezaevine gönderildiği iddia edildi. İddiaya göre, Doğubayazıt'ta yaşayan 24 yaşındaki Erkan Caka, bir yıl önce nüfus cüzdanını kaybetti. 5 ay önce İstanbul'da Tunuslu bir turistin gasp edilmesinin ardından Erkan Caka'ya ait nüfus cüzdanı, olay yerinde ele geçirildi.

  Polis tarafından 5 aydır aranan ve Doğubayazıt'ta yakalanan Caka, Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Doğubayazıt İlçe Emniyet Amirliği Asayiş Birimi Müdürü Eyüp Sevinç,  İstanbul Eminönü Savcılığı'nın İlçe Cumhuriyet Savcılığı'na gönderdiği bilgiler doğrultusunda söz konusu kişiyi gözaltına aldıklarını söyledi.

  Sevinç, aranan kişinin Eminönü Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla cezaevine konulduğunu bildirdi.

  Baba Mustafa Caka, oğlunun askerlik dışında hiçbir zaman il dışına çıkmadığını, bir yıl önce nüfus cüzdanını kaybettiğini, olaydan bir ay sonra Nüfus Müdürlüğü'ne başvurarak yeni cüzdan çıkarttığını iddia etti.

  Baba Caka, olayın bir an önce aydınlatılarak, gerçek zanlıların yakalanmasını ve oğlunun serbest bırakılmasını istedi.  17:16 14/02/06
  "

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı