Gündem Haberleri

  Kim, ne diyor...

  Hürriyet Haber
  05.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP: CHP de istiyor

  Ülkü Güney (ANAP Grup Bşkanv.):

  Kamuoyu ve hatta CHP'nin dahil olduğu diğer parti milletvekilleri seçim tarihini yeniden gözden geçirmemizi istiyorlar. Bugün gelinen noktada seçim tarihinin gözden geçirilmesi, mahalle idareler seçimi ile milletvekili seçimlerinin birbirinden ayrılması ve buna makul bir süre tanınmasını gözden geçiririz. Ama bu teklif bizden gelmez.

  Rusya krizi etkiledi

  Yaşar Dedelek (ANAP Gn. Bşk. Yrd.):

  Rusya'da ortaya çıkan kriz bizi de ciddi manada etkiliyor. Bu noktada ciddi bir kış geçirilecek. Baharda da iki seçim yapacaksınız seçim masrafı üstüne binecek. Türkiye bundan pek kazançlı çıkmaz. İlla gidelim derse gideriz ama kimse Baykal kadar zararlı çıkmaz.

  Hatadan CHP dönmeli

  Abdülkadir Baş (ANAP Gn. Bşk. Yrd.):

  Erken genel şeçim teklifi CHP'den gelmişti, şimdi de seçimlerin ertelenmesi teklifinin de CHP'den gelmesi gerekmektedir. Genel ve mahalli seçimlerin bir arada yapılması hatasından dönmek öncelikle CHP'nin mutalaa etmesi gereken bir husustur.

  DSP: Dönmek yanlış

  Metin Bostancıoğlu: (DSP Grup Başkanv.):

  CHP hükümete köstek olarak ülkeyi seçime sürükledi. Meclis'in aldığı kararı, yine ancak Meclis değiştirebilir. Ama bu noktadan sonra artık seçim tarihini tartışmak yanlıştır. Yeni bir tarihin görüşüleceğini de zannetmiyorum. Halk, ülkeyi esenliğe ulaştıracak yönetimi seçecektir.

  DYP: Kaçıyorlar

  Mehmet Gözlükaya (DYP Grup Bşk.v.):

  Ekonomide çok büyük sıkıntı yaratınca şimdi seçimden kaçmanın yollarını arıyorlar. Korkunun ecele faydası yok ancak zaman kazanmaya çalışıyorlar. Biz bu iktidarın ülkeye ve millete daha fazla zarar vermemesi için hemen seçim istiyoruz.

  Korkuya kapıldılar

  Saffet Arıkan Bedük (DYP Grup Bşk.v.):

  ANAP, uzun zamandır seçimden kaçmanın yollarını arıyordu. İktidarda olmalarına rağmen oy kaybettiklerini görünce korku ve telaşa kapıldılar.

  FP: 1998'de yapalım

  Salih Kapusuz (FP Grup Bşk.v.):

  Yılmaz, kriz bahanesiyle seçimden kaçmak istiyor. Ekonomik çevreler güya seçimlerin 2000 yılına kalmasını istemiş, Yılmaz da (olur) diye ferman buyurmuş. Türkiye'deki rejimin adı Yılmaz imparatorluğu değil, demokratik Türk Cumhuriyeti'dir. Seçimden kaçmak yerine, öne çekelim, 1998 yılında yapalım.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı