GeriGündem Kim, İstanbul'da yaşadıklarını anlattı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  15
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kim, İstanbul'da yaşadıklarını anlattı

Kim, İstanbul'da yaşadıklarını anlattı
refid:18125075 ilişkili resim dosyası

Dünyanın birçok kentinde, kendisini çıplak olarak görüntülediği karelerle tanınan ve bu fotoğrafları New York’ta sergileyen Güney Koreli ünlü fotoğrafçı Miru Kim, İstanbul çekimlerinde yaşadıklarını anlattı.

İŞTE KIM’İN ÇALIŞMALARINDAN KARELER

İstanbul’a 2010 Mart ve Nisan aylarında gelen sanatçı Tarlabaşı, Galata ve Sulukule’de poz verdi. Kim, çekim sırasında yaşadıklarını Daily Mail gazetesine anlattı.

‘Türk bir moda fotoğrafçısıyla izbe bir tren istasyonunda poz verirken güvenlik görevlileri geldi. Bizim, Müslüman bir ülkede sıklıkla yaşanmayan, uluorta bir yerde pornografik film çektiğimizi düşündüler ama arkadaşım onlarla konuştu ve kurtulduk.

Daha sonra yönetmen bir arkadaşım ile İstanbul’un yoksul semtlerinden birine gittik ve kullanılmayan bir binada poz vermeye başladım. Bu sırada komşular bizi gördü ve yaşlı bir kadın bağırmaya başladı. Arkadaşım polis olduğunu söyledi ama kadın ona ‘Eğer polissen çıplak bir kadınla burada ne işin var. Hemen polis çağırıyorum’ dedi. Hemen eşyalarımızı toparlayarak oradan kaçtık” dedi.

TERK EDİLMİŞ YERLERDE NÜ ÇALIŞMALAR

Kim, 2004 yılından beri terk edilmiş tren istasyonu, tünel, yeraltı mezarı, fabrika, hastane ve tersane gibi harabelerde kendisini çıplak olarak görüntülüyor.

Bugüne kadar New York, Paris, Seul, Berlin ve Londra’da gerçekleştirilen bu projeye İstanbul’u da ekleyen Kim, fotoğraf ve videodan oluşan çalışmalarını New York’ta sergiliyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle