Gündem Haberleri

  Kim doğru söylüyor?

  Hürriyet Haber
  26.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kartal - Oto tamircisi Mithat Sarıtoprak'ı öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan İsmail Ağdaş ve yeğeni Erkan Ağdaş'ın 33 yıla kadar hapisleri istendi.

  Kartal 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada ifade veren İsmail Ağdaş, Sarıtoprak’la hurda otomobilleri tamir ettirirken tanıştığını, şubatta meydana gelen olayın, sekreterine telefonla cinsel tacizde bulunduğu için uyarmaya gittiği sırada meydana geldiğini söyledi.

  Ağdaş ’’Yanımda yeğenim Erkan vardı. Sarıtoprak, silah çekti, ateş etmeye başladı. Ben kaçıp canımı kurtardım, yeğenim silahını çekip onu vurdu’’ dedi. Cinayeti işlediğini kabul eden Erkan Ağdaş ise ‘‘Onu amcamı korumak için vurdum’’ dedi.

  Tamircinin eşi İlknur Sarıtoprak ise sanıkları yalan söylemekle suçladı ve olayın namus meselesinden değil, alacak verecek meselesinden kaynaklandığını öne sürdü: ‘‘İsmail Ağdaş ve eşiyle samimiydik. Kocama 350 milyon lira borcu vardı. Olaydan bir gün önce arayıp, 'Parayı yarın getireceğim' dedi. Parayı vermemek için kocamı öldürdü, suçu yaşı küçük yeğeninin üzerine atıyor. Üstelik olaya namus süsü vererek, sekreterini kirletiyor’’ diye konuştu.

  Duruşma, olaya neden olduğu iddia edilen sekreter ve diğer tanıkların dinlenmesi, otopsi raporunun beklenmesi için bir ay sonraya ertelendi. Katil zanlıları İsmail ve Erkan Ağdaş, duruşma sonrası, İlknur Sarıtoprak'a tehditler savurdu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı