Gündem Haberleri

  Kim bu Hizbullahçı?

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Polis, bir haftadır sorguladığı Hizbullahçı'ya adını bile söyletemedi. Hizbullah yöneticilerinden olduğu tahmin edilen militanın fotoğrafını ve görüntülerini dağıtan polis, ‘‘Tanıyan bildirsin’’ çağrısı yaptı.

  GAZİANTEP Emniyet Müdürlüğü, bir hafta önce Hizbullah'ın örgüt evinde yakalanan, sorgusunda bugüne kadar adını dahi söylemeyen 35 yaşlarında bir erkeğin kimliğini belirleyebilmek için televizyonlara görüntüsünü dağıtıp, tanıyan yurttaşlardan yardım istedi. İhbarcılara kimlikleri saklanıp para ödülü verilecek.

  1 hafta süren sorgulamada hayli ketum olan Hizbullahçı, polise adını dahi açıklamadı. Soruşturmada, gözaltındaki kişinin Mardinli olduğu, Gaziantep'te eşi ve yaşları 6 ile 12 arasında değişen 4 kız çocuğu ile yaşadığı belirlendi. Daha önce yakalanan Hizbullahçılar da yüzleştirilmelerinde, bu kişinin örgütün üst düzey sorumlularından olduğunu, ancak adını bilmediklerini söyledi.

  Sorgudan sonuç alamayan polis, son çare olarak yerel televizyon ve gazetelere başvurdu. Yakalanan Hizbullahçının fotoğraf ve video görüntülerini vererek, tanıyanların polise başvurması istendi. Yetkililer, ‘‘Sorguda adını dahi söylemedi. 30 - 35 yaşlarında, sakallı bir kişi. Bu kişiyi tanıyan, aynı ortamda olan, evini bilen kişilerin ihbarını bekliyoruz. Eğer ihbar doğru çıkarsa ihbarcının kimliği açıklanmadan para ödülü verilecek’’ dediler.

  Sanığın, ev adresini ya da girip çıktığı evleri söylememekte direnmesinin, mezar ev veya terör örgütünün silah, doküman ve benzeri unsurlarını saklamak istemesinden kaynaklanmış olabileceği sanılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı