Gündem Haberleri

  Kiliseye tünel kazan definecilere ikinci operasyon

  Tarık ARSLAN/MUDANYA (Bursa), (DHA)
  26.05.2011 - 20:51 | Son Güncelleme:

  BURSA’nın Mudanya İlçesi’ne bağlı Kumyaka Köyü’nde, daha önce evin altından 10 metre derinliğe girerek 50 metre uzunluğunda tünel açıp, kilisede olduğu öne sürülen defineyi arayan 8 kişinin gözaltına alınmasından sonra, aynı tüneli son bir haftadır kullanan 4 kişi daha yakalandı.

  Yapılan bir ihbarı değerlendiren jandarma, geçen aralıkk ayında operasyon gerçekleştirdi. Ankara’da yaşayan 44 yaşındaki Murat A.’nın babasının evine 50 metre uzaklıkta bulunan ve zemin katında define olduğuna inandığı ve kullanılmayan Panayiya Kilisesine ulaşmak için yerin 10 metre altında havalandırma sistemini sağlayıp, kazma, kürek ve asansör yardımı ile 30 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde tünel açtığı ortaya çıktı. Murat A. ve arkadaşları yakalandı. 2’si tutukla 8 sanık hakkında dava açıldı.

  Mudanya’da bu kez bir haftadır aynı yerde 8 metre uzunluğunda tünel açan ne yaptıklarını soranlara "Çürüyen su borularını onarıyoruz" diyen 56 yaşındaki Yusuf K., 39 yaşındaki Birol A., 33 yaşındaki Aydın Ç. ve 52 yaşındaki Eren E.’yi jandarma suçüstü yakaladı. Kültür ve Tabiat Kanununa muhalefetten suçundan kaydı bulunan Yusuf K. ve arkadaşları kazıda kullandıkları suç aletleriyle jandarmaya getirildi.

  Sorgulamaları devam eden şüpheliler ifadeleri alındıktan sonra adliyeye çıkartılacak

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı