Gündem Haberleri

  Kilis kamuflajı

  DHA
  14.04.2016 - 00:46 | Son Güncelleme:

  MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Halusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, terör örgütü IŞİD’in Katyuşa roketi attığı Kilis’i ziyaretinden yaklaşık bir saat önce yine roketli saldırı düzenlendi.

  Terör örgütü IŞİD, Suriye’de kontrolü altındaki bölgeden Kilis şehir merkezine yönelik roket saldırısını dün de sürdürdü. IŞİD’in sabah 09.10 sıralarında attığı 4 Katyuşa roketi Kazımkarabekir Mahallesi’ndeki boş arazilere düştü. Patlamalarda yaralanan olmadı. Roketlerin atıldığı tespit edilen IŞİD denetimindeki Suriye’nin Bap bölgesi, Fırtına obüsleriyle ateş altına alındı.

  Kilis kamuflajı

  SALDIRIDAN 1 SAAT SONRA GELDİLER

  Saldırıdan yaklaşık 1 saat sonra ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan şehre gitti. Vali Süleyman Tapsız’ı makamında ziyaret eden Akar ve Fidan, Suriyeliler ve sınır hattındaki gelişmelere ilişkin brifing aldı. Yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından Orgeneral Akar ve MİT Müsteşarı Fidan, yoğun güvenlik önlemleri altında Sikorsky tipi helikopterle sınır hattına giderek alınan tedbirleri inceledi. Orgeneral Akar daha sonra hudut karakollarında görev yapan birlikleri de denetledi. Orgeneral Akar ve Fidan sınır hattına geçtikten sonra saat 12.00 sıralarında da Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz Kilis’e geldi. Bakan Yılmaz, beraberindeki Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken’le önce valiliği, ardından da önceki günkü patlamalarda yaralananları tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Yılmaz, aynı patlamada ölen belediye işçilerinden Mehmet Yaşar Onarıcı’nın cenaze törenine de katıldı.

  Kilis kamuflajı

  SALDIRILAR KAMYONETLERDEN

  IŞİD’in 3 gündür Türkiye’ye yönelik saldırılarıyla ilgili Hürriyet’e bilgi veren askeri kaynaklar şunları söylediler: “Saldırıların Türkiye’yi hedef alınarak yapıldığı kesin. Atışları seyyar kamyonetlerden yapıyorlar. Kamyonetler hareket halinde olduğu için onları bulmak zor. Ancak bizim tespit ettiğimiz IŞİD’e ait topçu mevzileri var. Buraları çok yoğun ateş altına alıyoruz. Büyük zayiat verdirdik. IŞİD saldırılarının artmasının nedeni de bu. Her 4 rokete karşılık IŞİD mevzilerine 100 top mermisiyle yanıt veriliyor. Dolayısıyla mevzilerde ciddi insan kaybı olduğunu değerlendiriyoruz.”

  Kilis kamuflajı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı