Gündem Haberleri

  Kilimli Belediyesi'nde yolsuzluk operasyonu

  Gürkay GÜNDOĞAN/ZONGULDAK, (DHA)-
  13.05.2011 - 15:49 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın Kilimli Beldesi Belediye Başkanı AK Parti’li Seçkin Özdemir, aralarında belediye personelinin de bulunduğu 11 kişi ile birlikte belediyedeki yolsuzluk operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Başkan Özdemir ve diğer şüpheliler, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  Geçen yıl mart ayında, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun hibe ettiği yaklaşık 112 ton hurda demirin usulsüz satışına ilişkin gerçekleştirilen operasyon kapsamında Zonguldak 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz yargılaması devam eden Kilimli Belediye Başkanı Seçkin Özdemir, ikinci suçlamayla karşılaştı. İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, bir ihbar mektubu üzerine önceki gün belediyeye baskın yaptı. Operasyon kapsamında Kilimli Belediyesi ile belediyeye ait Radartepe Sosyal Tesisleri ve belediyenin mal alımı yaptığı belde merkezindeki iki markette de arama yapıldı. Aramalarda suç unsuru olarak değerlendirilen dokümanların yanı sıra 3 bilgisayara el konuldu. Operasyon kapsamında dün Başkan Özdemir ve işadamı E.D. ile birlikte aralarında belediye çalışanlarının da bulunduğu 10 kişi, ’Kamu kurumunu zarara uğratmak, zimmet, görevi kötüye kullanmak, suç delillerini karartmak ve şantaj’ suçlamasıyla gözaltına alındı. Başkan Özdemir ve diğer şüpheliler, Emniyet’teki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

  İhbar mektubunda Başkan Özdemir ve eşinin özel alışverişlerini belediyeye fatura ettikleri iddia edildi. İddiaları kabul etmeyen Başkan Özdemir, suçlamaların tamamının iftira olduğunu ileri sürdü. Başkan Özdemir, "Bunlar, şahsıma karşı oynanan oyunlardır. Belediye personelinin çalışma şevkini kırmaya yönelik yapılan şeylerdir. Böyle bir şey kesinlikle yoktur. Suçlamalar tamamen iftiradır. Emniyet tabii ki tahkikat yapacaktır. Ancak sonuçta hiçbir şey çıkmayacaktır. Herkes görevinin başındadır" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı