GeriGündem Kılıç'tan önemli açıklamalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıç'tan önemli açıklamalar

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, bazı televizyon kanallarında, “Anayasa Mahkemesi Üyesi Fulya Kantarcıoğlu ile ilgili suç duyurusunun kabul edildiği ya da soruşturma açıldığı” şeklindeki haberlerin gerçekle ilgisinin bulunmadığını, Anayasa Mahkemesi heyetinin bugün yaptığı toplantıda, “soruşturma açılması ya da suç duyurusunun kabul edilmesi” şeklinde bir kararın alınmadığını bildirdi.

Kılıç, bugün bazı televizyon kanallarında, “Anayasa Mahkemesi Üyesi Fulya Kantarcıoğlu ile ilgili suç duyurusunun kabul edildiği ya da soruşturma açıldığı”şeklinde haberlerin yer aldığının görüldüğünü söyledi.

Kılıç, şöyle konuştu:

“Anayasa Mahkemesi heyetinin, bugün yaptığı toplantıda böyle bir konu görüşülmediği gibi haberde yer aldığı gibi 'soruşturma' ya da 'suç duyurusunun kabul edilmesi' şeklinde bir karar alınmamıştır. Verilen haberlerin gerçekle hiç bir şekilde ilgisi yoktur. Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesini önlemek amacıya bu açıklamayı yapmayı zaruri gördüm”

Bazı sivil toplum kuruluşları geçtiğimiz günlerde Anayasa Mahkemesi Üyesi Kantarcıoğlu hakkında “suç duyurusunda” bulunmuş ve “reddi hakim” talep etmişlerdi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle