Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  Rıfat BAŞARAN / Selahattin SÖNMEZ
  16.06.2017 - 08:27 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı ve beraberindekilerin 'Adalet Yürüyüşü'nün ikinci günü tamamlandı. Grup Kahramankazan ilçesi yakınlarında oluşturulan kampa ulaştı. CHP lideri yol üzerinde verdiği molada teşkilatına seslenerek provokasyon uyarısı yaptı ve "Tahriklere kapılmayın. Bizim amacımız belli. Herkese adalet için yürüyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu'nu yürüyüşünün ikinci gününün ardından bir ortopedist spor hekimi kontrol etti ve çeşitli bacak egzersizleri önerdi.

  20:00: CHP Genel Başkanı ve beraberindekilerin 'Adalet Yürüyüşü'de ikinci gün Kahramankazan ilçesinin yakınlarında kurulan kamp yerinde tamamlandı. Yol kenarındaki açıklık alana kurulan kamp bölgesinde polis geniş güvenlik önlemleri aldı. Güvenlik önlemleri arasına bugün TOMA'nın da eklendiği görüldü.

  Öte yandan CHP lideri kamp yerinde bulunan ve kendisi için hazırlanan karavanda ortopedist bir spor hekimi tarafından kontrol edildi. Doktor kemal Kılıçdaroğlu'na çeşitli bacak egzersizleri tavsiye etti.

  CHP kaynaklarından alınan bilgiye göre günlük yürüyüş ve mola mesafeleri de profesyonelllerden görüş alınarak belirlendi.

  MİNİBÜSÜ ÇAMURA BATAN VATANDAŞA VEKİLLER YARDIM ETTİ

  CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ’Adalet’ yürüyüşü sırasında minibüsü çamura batan vatandaşa vekiller ve yürüyüşe katılanlar yardım etti. Kurtarma çalışmaları sırasında ortaya renkli görüntüler çıktı.

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Adalet’ yürüyüşünün 2’nci gününde renkli görüntüler ortaya çıktı. Yürüyüşün yaklaşık 15’nci kilometresinde yol kenarında bir vatandaşın aracının çamura battığını fark eden CHP’li vekiller ve katılımcılar yardıma koştu. Çamura saplanan minibüsü kurtarmak için CHP Genel Başkan Yardımcıları Veli Ağbaba, Tekin Bingöl, Aykut Erdoğdu’nun yanısıra bazı CHP’li vekiller ve vatandaşlar el ele minibüsü kurtarmak için seferber oldular. Uzun süre bulunduğu yerden çıkarılmaya çalışılan minibüs için çabalar yeterli olmayınca çekici çağrıldı. Daha sonra vekiller ve vatandaşlar yürüyüşe devam etti.

  15.00:
  Kılıçdaroğlu, Saray ilçesinde üç saat mola verdi. Kendisi için hazırlanan karavanda dinlendi.  Yürüyüşçülere kumanya dağıtılırken, dinlenme sırasında sık sık İzmir Marşı söylendi. Saat 15.00 civarında yeniden yola çıkan yürüyüşçülere Gazeteci ve Yazar Hasan Cemal ile DSP eski Genel

  Başkanlarından Zeki Sezer ile birlikte yeni yüzler de katıldı.

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandıKılıçdaroğlu, Kahramankazan tabelasının altında bir açıklama yaparak 15 Temmuz’da şehit olan 249 vatandaşı andı.  Partilileri de olası provokasyonlara kapılmamaları konusunda şöyle uyardı:  “Teşkilatımıza sesleniyorum. Tüm arkadaşlarımıza sesleniyorum, tahriklere kapılmayın, bizim amacımız belli. Herkese adalete için yürüyoruz”

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandıMerve Kavakçı'nın eşi olan ve KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam ile Mazlumder'in eski başkanı, eski AK Parti Adıyaman Milletvekili Faruk Ünsal'ın  da Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyüşü sürdürdüğü görüldü.

  Başbakan Yıldırımdan Kılıçdaroğlunun yürüyüşü için ilk yorumBaşbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşü için ilk yorum

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı
  Yürüyüşe belirli aralıklarla mola veren CHP lideri kendisi için hazırlanan karavanda dinleniyor. 

  11:00 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 2. günü bu sabah 08.00'de başladı. Ankara'nın KahramanKazan İlçesine doğru yürüyüşe geçen Kılıçdaroğlu'nu, iki bin kişiyle başladığı ikinci günde kendisi ellerinde Türk bayraklarıyla yol boyu vatandaşlar karşıladı. Yeni katılımcılarla birlikte yürüyüşçülerin sayısı yaklaşık 7 bini buldu. 

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  YOĞUN GÜVENLİK

  Polisin yoğun güvenlik önlemleri de devam ediyor. Kortejin önünde yer alan çevik kuvvet ekipleri yol üzerinde bekleyen herkesin üzerini arıyor. Ayrıca yol kenarlarındaki boş araçlarda da arama yapılıyor. Sol tarafta ise hem polis hem de parti araçlarıyla yürüyenlerin güvenliği sağlanıyor. Kortejin sorumluluğunu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba üstlenirken, yürüyüş düzenini ve sloganları denetliyor. Ana sloganı ise "Adalet" oluşturuyor.

  İLK MOLA SUSUZ KÖY'DE

  Kılıçdaroğlu ilk molasını 5.5 kilometrelik yürüyüşün ardından Ankara çıkışında Susuz Köy yakınlarında verdi. Bir ağacın altında, sandalyede yaklaşık yarım saat dinlenen Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla sohbet etti. Yabancı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Otoyol kavşağında Kılıçdaroğlu'nu vinçlere tutturulmuş, "Sen Anadolu'nun Kemalisin. Yalnız değilsin. Seninleyiz, peşindeyiz" yazılı devasa bir pankart karşıladı. Bu pankartı asan işçilerin ellerinde ise "Adalet" yazılı dövizler bulunuyordu.

  DOKTOR VEKİLLER DE YÜRÜYOR

  69 yaşındaki Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyenler arasında Doktor Milletvekilleri Aytuğ Atıcı, Mehmet Göker gibi isimler de bulunuyor. Ayrıca hem Kılıçdaroğlu hem de diğer yürüyüşçülerin olası sağlık sorunlarına karşın ambulans eşlik ediyor.

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandıAK Parti kurucularından olan ve partiyle yolları ayrılan Fatma Bostan Ünsal ile eşi Mazlumder'in eski başkanı, eski AK Parti Adıyaman Milletvekili Faruk Ünsal, Merve Kavakçı'nın eşi olan KHK ile üniversiteden ihraç edilen Prof. Cihangir İslam da yürüyüşe katıldı. (Fotoğraf: Selahattin SÖNMEZ)

  DEVLET BAHÇELİ'YE YANIT VERDİ

  Devlet Bahçeli,  CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüme kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Twitter hesabından açıklama yapmış, "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker" demişti.

  Kemal Kılıçdaroğlu bu sabah Bahçeli'nin sert eleştirilerine "Eğer yürüyüşler, yasal ölçüler içinde yapılıyorsa hiçbir şey olmaz. İnsanlar, sabah akşam zaten yürüyorlar. Metroya, otobüse binerken, yürüyorlar. İş yerlerine giderken, gelirken, yürüyorlar. Yürümenin suç olduğunu da ilk kez duyuyorum. Böyle bir şey söz konusu değil. Tam tersine biz ülkemizde, bu yürüyüşü birlikte yaşamayı, barışı, huzuru egemen kılmak için yapıyoruz. Sayın Bahçeli, hiç meraklanmasın. Onun da adalete ihtiyacı olacak. Adalet yürüyüşümüzü bu eleştirilere rağmen yerine getireceğiz" diye yanıt verdi.

  Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye yanıtCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün ikinci gününde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt verdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı 'Adalet Yürüyüşü'nün 2. günü bu sabah 08.00'de başladı. Devlet Bahçeli, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun 25 yıl hapis cezasına çarptırılması ve tutuklanmasının ardından Ankara Güvenpark'tan İstanbul Maltepe Cezaevi'ne yürüme kararı alan Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Twitter hesabından açıklama yapmış, "Akılsız başın cezasını ayaklar çeker" demişti. Kemal Kılıçdaroğlu Bahçeli'nin sert eleştirilerine "Sayın Bahçeli hiç meraklanmasın, onun da adalete ihtiyacı oacak. Bu eleştirilere rağmen adalet yürüyüşünü yerine getireceğiz" yanıtını verdi.

  Kılıçdaroğluna yürüyüş tepkisi: Akılsız başın cezasını...Kılıçdaroğlu'na yürüyüş tepkisi: 'Akılsız başın cezasını...'  

  "BUGÜN 22 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ YAPACAĞIZ"

  CHP lideri yoruldunuz mu sorusu üzerine "Hiç yorgunluk hissetmiyoruz, dersek doğru değil. Gerçekçi olmak lazım; ama yorulduk, diye ah vah edecek halimiz yok. Son derece dinamik, yolumuza devam edeceğiz. Akşam dinlendik zaten. İnsanlar eğlendi. Keyifli bir akşam geçirdik. Şimdi yolumuza devam edeceğiz. Dün dinlenmeden, uzun bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bugün belli etaplar dinlenmeyle geçirilecek sonra asıl yere ulaşılacak. Toplam yürüyeceğimiz kilometre, 22 olacak. Bugün 22 kilometrelik bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşe değişik illerden güzergah üzerinde katılım da olacak" dedi. 

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  428 kilometre adalet yürüyüşü428 kilometre adalet yürüyüşü

  25 GÜNDE, 428 KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞ

  CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü' dün saat 11.00’de Ankara Güvenpark’ta başladı. Dünkü yürüyüşe Yürüyüşe Haziran Hareketi, ÖDP, Halkevleri destek verdi. AK Parti kurucularından Fatma Bostan Ünsal ve eşi eski AK Parti Milletvekili Faruk Ünsal da yürüyüşe katıldı. 

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandıFotoğraf: Selahattin SÖNMEZ

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  GÜNDE 18-20 KİLOMETRE

  Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e “Ortalama günde 18 - 20 km. yürüyeceğiz. Bayramda yollarda olacağız” dedi. CHP’liler İstanbul’a kadar 23 nokta belirledi. E-5 Karayolu güzergâhı takip edilecek. Yürüyüşün 25 günde tamamlanması bekleniyor. 

  Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler geceyi hipodrom mevkiinde kurulan kampta geçirdi. Kılıçdaroğlu için özel bir karavan getirildi ve parti otobüsüne adalet yazısı giydirildi. Yürüyüşe destek verenler için Ankara Hipodrom alanında kamp kuruldu. Alana çadır kuran Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi mensupları çay ikramında bulundu.

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı
  Kılıçdaroğlu, "Bu Adalet yürüyüşü bir parti yürüyüşü değil. Adaleti savunan her görüşten insan bize destek veriyor. Adaleti savunan herkese şükran, saygı duyuyoruz. Bu güzelliği inşallah İstanbul’a kadar götüreceğiz" dedi.

  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  DÜN OĞLU VE NİŞANLISI DA KATILDI

  Yürüyüşün ilk gününe Kılıçdaroğlu’nu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve nişanlısı Mine Alşan da katıldı. Selvi Kılıçdaroğlu bir süre sonra yürüyüşü bırakırken, oğlu ve gelini yürüyüşe gün boyunca devam etti.

  Arkadaşları tutuklu bir gazetecinin güncesiArkadaşları tutuklu bir gazetecinin güncesi


  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  İşte Kılıçdaroğlunun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecekİşte Kılıçdaroğlu'nun ilk gün yürüdüğü yol... Yürüyüş kaç gün sürecek?


  Kılıçdaroğlunun yürüyüşünde ikinci gün tamamlandı

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (15.06.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı