Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'nun ikizi yeniden CHP'de

  A.A
  20.05.2010 - 13:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, kardeşinin başarılı ve gelecekte başbakan olacağına inandığını belirtti.1 Nisan'da CHP'den istifa ederek DP'ye geçen Adil Kılıçdaroğlu, yeniden CHP'ye döndü.

  Kocaeli'de yaşayan Adil Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinden yarım saat sonra dünyaya gelen Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına aday olmasını sevinçle karşıladıklarını söyledi.

  İkiz kardeşini canı gönülden kutladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Hayatı boyunca görev aldığı kurumlarda başarılı oldu. Halkın sesine kulak vereceğine, tabana sahip çıkacağına ve iktidara geleceğine inanıyorum” diye konuştu.

  YENİDEN CHP'DE

  Gazetecilerin “Yaklaşık bir ay önce CHP'den ayrılıp DP'ye geçmiştiniz. Geri dönecek misiniz veya döndünüz mü?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Parti içerisinde huzursuzluk olduğu için ayrıldım ve yeniden partime, CHP'ye döndüm” dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenen Adil Kılıçdaroğlu, “Halkın sesine kulak vermesini istiyorum. İşçinin, köylünün, emeklinin koşulları belli. Bu insanların nasıl yaşadıkları ortada. CHP daha önce varoşlara gidemiyordu. Belirli kesimlerle irtibat kuruyordu. Ankara'nın doğusunda birçok il var. Bu illerden neden CHP milletvekili çıkaramıyor. Ben inanıyorum Kemal Bey, Doğu'dan ve Güneydoğu'dan da çok oy alacak” şeklinde konuştu.

  Adil Kılıçdaroğlu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olacağını kendilerinden son ana kadar gizlediğini, kendisinin de haberi televizyonlardan öğrendiğini belirterek, “Başarılı olacağına, gelecekte bu ülkenin başbakanı olacağına inanıyorum” görüşünü ifade etti.

  DP İL BAŞKANI ŞAHİN

  DP Kocaeli İl Başkanı Ercüment Şahin ise “Adil Kılıçdaroğlu bizim şu anda kayıtlı üyemiz. DP'den istifası konusunda şu an için bana ulaşan bir şey yok. Birkaç gündür, kendisine ulaşamıyoruz. Kullandığı telefonu değiştirmiş ama kısa zamanda görüşmeyi istiyorum” dedi.

  Adil Kılıçdaroğlu'nun sevdikleri bir arkadaşları olduğunu ve DP'ye gönüllü olarak geldiğini ifade eden Şahin, “Kardeşi Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığı için adaylığı söz konusu. Kardeşinin genel başkanlığa aday olmasınından dolayı Adil Bey, eğer CHP'ye dönme kararı alırsa buna saygı duyarız ancak bizim gönlümüz onun DP'de kalması yönündedir” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı