Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

  Hürriyet Haber
  24.02.2011 - 11:31 | Son Güncelleme:

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısı öncesinde gazetecilere gündeme ilişkin konulara ilişkin açıklamalarda bulunuyor. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları:

  Başbakan "Elimde Dersim’le ilgili belgeler var açıklayacağım." demişti. "Başbakan’a sorun’’ demişti. Başbakan belgeleri açarsa çok şık şeyler çıkar ortaya. Devletin arşivlerini açmıyorsa yürekli değildir.
   
  SEÇİM İTTİFAKI

  Biz diğer partilerle işbirliği yapmayacağız. Yurttaşlar bizimle işbirliği yaparsa mutlu olacağız..

  VAN RAPORU İDDİASI

  Van toplantısı ile ilgili CHP’nin herhangi bir raporu yok. Orada yapılan görüşmeler konu başlıkları itibariyle özetlenmiştir. Bunu yapan da görüşmeyi yöneten hocamız.

  SONER YALÇIN’IN SORGU TUTANAKLARINA GİREN DİNLEME İDDİALARI

  Bu soruşturmalar gizli yapılacaksa bu soruşturma tutanakları kimler tarafından servis ediliyor. Bu cumhuriyet savcısı mı bunu yapıyor yoksa belli çevrelerin savcısı mı? Bütün dokümanları açıklamanın adı demokrasi olmaz. AKP bunu yapıyor. O tuzağa hiçbir gazeteci arkadaşımın düşmesini istemem. Yasadışı işleme prim vermemesi lazım hiçbir gazeteci arkadaşımın.

  DEVLET-ÖCALAN GÖRÜŞMESİ

  AKP’nin PKK ile de Öcalan’la da görüşme yaptığını biliyoruz. Devlet bunun maskesi. Bürokratları yöneten kim? Yeri gelince benim valim benim kaymakamım diyor. Senin hangi adamın gidip görüşmeyi yaptı, merak ediyoruz.

  YOLSUZLUK İDDİALARI

  AKP’nin yolsuzluklarla eşanlamlı gelişiyor. Elazığ’daki yolsuzlukla ilgili bırakın çağırıp dinlemeyi, yolsuzlukları kapatmaya çalışıyor. Önümüzdeki hafta Kayseri’de rüşvet toplayan kişinin el yazısıyla yazdığı notları göndereceğim. Bakalım okuduğunda yüzü kızaracak mı? Merak ediyorum. Yoksa o dosyayı da kapatıp çamurun içinde oturacak mı?

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı