Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu'na: Hasta adam

  Gizem KARAKIŞ/ANKARA
  13.04.2016 - 22:03 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ensar Vakfı’na ilişkin sözlerine, “CHP’nin başındaki hasta adam, sapığı bıraktı bize saldırmaya başladı” tepkisini gösterdi. Davutoğlu, AK Parti’nin 5’inci Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda özetle şunları söyledi:

  CHP KENDİNDEN KORKAR

  (Dokunulmazlıklar) AK Parti tam kadroyla omuz omuza 316 imza ile TBMM’ye yasa teklifi verdi. AK Parti bir karar aldı mı yola çıktı mı hiçbir fire vermez. Günlerdir hatta yıllardır kamuoyunu dokunulmazlık konusuyla meşgul eden CHP’den ses çıkmıyor. Günlerdir ağza alınmayacak hakaretlerle meşgul olan Kılıçdaroğlu, nezaketsizlik rekorları kırmaya yöneleceğine neden dokunulmazlıklar konusuna girmiyor? Kendi fezlekelerinin de yargıya intikalinden mi çekiniyorsun Kılıçdaroğlu?

  PATOLOJİK VAKA, TEDAVİYE MUHTAÇ

  (Karaman’daki tecavüz olayı) Diyor ki Kılıçdaroğlu, ‘niye sesiniz çıkmadı?’ Açsın baksın konuşmalarıma konu kamuoyuna çıktığında bu kişi alçaklar alçağı, sapıklar sapığıdır diye ilk konuşan benim. Hal böyle olmasına rağmen CHP’nin başındaki hasta adam olayı bıraktı, sapığı da bıraktı bize, bakanımıza, hızını alamayıp sağa sola saldırmaya başladı. Dünkü (önceki gün) konuşmalarıyla bir kez daha tedaviye muhtaç, patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi muayeneden, sonra ahlaki dersten geçirmek lazım Kılıçdaroğlu’nu. Son zamanlarda, bulunduğu koltuğu muhtaç olduğu paralel yapının sözcülüğüne soyunmuş kişinin seviyesizliği had safhaya ulaştı.

  TOKİ PROJELERİNİ BİZZAT GÖRECEĞİM

  (Yerel yönetimlerin faaliyetleri) TOKİ eliyle yapılan yeni binalar için şehrin tarihi mimarisine uygun olma şartı getirdik. TOKİ Başkanımıza talimatlar verdim. Bizzat görmediğim hiçbir TOKİ projesi hayata geçirilmeyecek.”

  IŞİD'E: HESABINI ÖDEYECEKLER

  “(Kilis’e düşen roket) İki gündür ensar şehir Kilis’e DAEŞ’e (IŞİD) ait roket mermileri düşüyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz angajman kuralları çerçevesinde anında karşılık verdi ve DAEŞ terör örgütüne ait hedefler vuruldu. İncelemelerde bulunmak üzere Milli Savunma Bakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve MİT Müsteşarımız Kilis’teler. Ülkemizi, vatandaşımızı hedef alan tüm şer odaklarıyla sonuç alıncaya kadar mücadele edecek, inşallah uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz. Bu saldırıya cüret edenlerin, bunun hesabını en ağır şekilde ödeyeceklerinden en ufak şüpheniz olmasın.”

  DOKUNMADA TEK SÖZCÜK FARKI

  HDP’lilere yönelik teröre destek suçlamasıyla başlayan ‘dokunma’ girişimi, AK Parti’nin anayasa değişikliğinde yaptığı son dakika eklemesiyle genişledi. Önceki teklifte, doğrudan yargılamaya gönderilecek dosyaların kaynağı olarak “Soruşturma veya kovuşturma izni vermeye yetkili mercilerden” ifadesi öngörülmüştü. Bu cümlenin başına “soruşturmaya” ifadesi eklendi. Adalet Bakanlığı, Başbakanlık, Danıştay gibi soruşturma veya dava izni vermeye yetkili mercilerin yanı sıra, üst kurullar gibi soruşturma açmaya yetkili kurumlardan gönderilmiş dosyalar da kapsama alındı.  (Bülent SARIOĞLU/ANKARA)

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı