GeriGündem Kılıçdaroğlu'na CHP amblemli poşu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu'na CHP amblemli poşu

Türkiye Roman Çalıştayı’na katılmak üzere Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Germencik’te yapılan deve güreşlerini de izledi.

Güreş tutkunlarının yoğun ilgisi altında protokol trübinine gelen Kılıçdaroğlu’nun boynuna, üzerinde CHP amblemi işlenmiş bir poşu takıldı, deve sucuğu ve incir ikram edildi. Güreş ağası ve CHP’li Germencik Belediye Başkanı Dr. Ahmet Yavaşoğlu ile birlikte ’Varlı’ ile ’One Munite’ adlı develerin arasındaki karşılaşmayı izleyen Kılıçdaroğlu’na basın mensupları "Güreş ağası olacak mısınız? Ağa olmanın bir bedeli var, ödeyecek misiniz?" diye sorunca, Germencik Belediye Başkanı Yavaşoğlu, "Sayın Genel Başkanımız bize en büyük hediyeyi, iktidar olarak verecek. O her zaman ağamız" dedi.

"Kılıçdaroğlu’ adı verilen ve saat 13.00’te rakibiyle karşılaşacak olan deve de yoğun ilgi gördü. Roman Çalıştayı’na katılmak üzere Kuşadası’na dönmek zorunda olan Kılıçdaroğlu, kendi soyadını taşıyan devenin güreşini izleyemedi, "Umarım başarılı olur" diyerek şans diledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kalabalığı yararak yanına yaklaşan ve kendisini öpen Seray Bozdağ ile bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu’nun deve sucuğu ve incir yiyerek izlediği karşılaşmada, "One Munite" adlı deve rakibini yenerek galip geldi. Güreş alanının etrafında oturan vatandaşları selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra beraberindekilerle Kuşadası’na döndü.Yorumları Göster
Yorumları Gizle