Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu ve Baykal şahit oldu

  DHA
  07.09.2013 - 18:23 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, birlikte nikah şahitliği yaptı.

  CHP İzmir milletvekili Mehmet Ali Susam’ın kızı Gözde Susam ve Onur İnanç Balçova, Kaya Termal Otel Convention Center’de evlendi. Çiftin nikah tanıklığını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP eski Genel Başkanı Antalya milletvekili Deniz Baykal yaptı. Nikaha CHP milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin, ilçe belediye başkanları, partililer ve iki ailenin yakınlarının yeraldığı davetliler hazır bulundu.

  Nikahı Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan kıydı. Kılıçdaroğlu, genç çifte tanıklık yaptıktan sonra yaptığı konuşmada, “Gelin ve damadı yürekten kutluyorum. Peşinen şunu söyleyeyim. Çocuk sayısına karışmıyoruz. Mutlu bir evlilik diliyorum. Çocuklarınızın Cumhuriyetçi, Atatürkçü olmalarına istiyoruz" dedi. Deniz Baykal ise, “Sevinçli bu nikaha tanık oluyorum" dedi.

  Nikahı kıyan Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, geline damadın ayağına basmasını söyledi. Daha sonra Kılıçdaroğlu ve Baykal nikah cüzdanını geline verdi. Damadın akrabalarından Engin İnanç, Behlül Bayer, gelinin akrabaları Nilay Şensoy, Gökçe Susam Nazlıcan'ın da Kılıçdaroğlu ve Baykal ile birlikte şahitlik yaptığı nikah törenine, TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu, CHP İzmir milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Ali Engin, ilçe belediye başkanları ile davetliler de katıldı. Bir buçuk yıldır nişanlı olan mimar Gözde Susam ve inşaat mühendesi Onur İnanç’ın balayına İspanya’ya gideceği öğrenildi.

  Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, nikah törenine gelişinde, bir gazetecinin İzmir'de belediye başkanlıkları için CHP'de çok sayıda aday adayı bulunmasına ilişkin bir soru üzerine, "Bu İzmir'in bereketidir" şeklinde karşılık verdi.  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı