GeriGündem Kılıçdaroğlu Usta öğrencileri dinledi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu Usta öğrencileri dinledi

Kılıçdaroğlu Usta öğrencileri dinledi
refid:15175409-spot ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halk eğitim usta öğreticilerini TBMM'de kabul etti.Usta öğreticiler, güvencesiz çalıştıklarını, başta emeklilik olmak üzere sosyal haklarını elde edemediklerini belirttiler.

Kılıçdardoğlu, chp iktidarında sorunu kesin çözeceklerini belirterek, şöyle devam etti: “Neden çözülecek? Şunun için: Biz çalışan, üreten, alın teri döken herkesin haklarının yasal güvenceye alınmasını isteriz. Nasıl taşeron işçilik kamuda doğru değilse siz de aynı durumdasınız. Eğer size ihtiyaç varsa, ki var görünüyor, o zaman sizin sosyal haklarınızın, sigortanızın olması lazım, emeklilik haklarınızı kazanmanız için. Bunu yaparız. Bu kolay. Bunda sorun yok. Sorun sizde. Çözümü nerede görüyorsanız, şurası bizim sorunumuzu çözer diyorsanız birlik olmanız lazım ve sorunu çözecek siyasal partiye destek vermeniz lazım. Çok net söylüyorum. Çünkü, ikircikli davranmanın doğru olmadığına inanıyorum. Siyasetçi bir şey söylemişse söylediğinin arkasında durmalı. Güven vermeli.”

Arkadaşları ile usta öğreticilerin sorunlarını araştırdıklarını, çözülebilir olduğunu gördüklerini ifade eden kılıçdaroğlu, “Durumunuz daha iyi olacak. Herkesin hakkını alacağı bir hukuki ortamı yaratacağız” dedi.

kılıçdaroğlu, milletvekili arkadaşlarının konuya ilişkin bir yasa teklifi vereceğini de bildirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle