Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: TC senin kafana sığmadı

  Sebile ÇETİN - Selahattin BUDAKOĞLU - Faruk KAHRAMAN / DHA
  19.09.2013 - 01:21 | Son Güncelleme:

  Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti’ni çıkarıyorlar. Soruyor bizim milletvekilimiz ‘Niye çıkardınız?’, ‘Oraya sığmadı’ diyor. Senin kafana sığmadı. Oraya değil.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesir’in Erdek ilçesinde kurtuluş törenlerine katıldı. Simgesel olarak Türk kızının kurtarıldığı temsili törende atılan fişekler Kılıçdaroğlu’nu ve vatandaşları şaşırttı. Gösterilerin ardından parti otobüsünden halka hitap eden Kılıçdaroğlu, bağımsızlığın bedel ödenerek kazanıldığını söyledi. ‘Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün büyüklüğünü bugün çok daha iyi anladıklarını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Bugün bütün dünyada kan, sadece İslam coğrafyasında akıyor. Neden? Hepimizin düşünmesi gerekiyor. Suriye’ye radikal unsurları gönderip, ‘Gidin kardeşinizi öldürün’ demek gibi bir görevimizin olmadığına inanıyorum. ‘Yurtta barış dünyada barış’ diyen Atatürk’ün arkasından gideceğiz” dedi.
  CHP’li Ocaklar Belde Belediyesi’ni de ziyaret eden Kılıçdaroğlu, buradaki konuşmasında da şunları söyledi: “Tabelalardan, resmi tabelalardan, valiliğin tabelalarından Türkiye Cumhuriyeti’ni çıkarıyorlar. Soruyor bizim milletvekilimiz ‘Niye çıkardınız?’ ‘Efendim oraya sığmadı’ diyor. Senin kafana sığmadı. Oraya değil. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’ni o tabelalardan kaldırmaya yetmez. Biz bunun mücadelesini azim ve kararlılıkla sürdüreceğiz.”

  Erdek neşesi

  ERDEK yolundaki Düzler köyünde çay içip, çevredekilerle sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanına bir çocuk geldi ve yanaklarından öptü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı