Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Tatbikat yapacak komutan kalmadı

  Hürriyet Haber
  30.05.2011 - 21:51 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Harp Akademileri Okulu Komutanı Orgeneral Bilgin Balanlı'nın tutuklanması hakkında konuştu.

  NTV'de Can Dündar'ın sorularanı yanıtlayan Kılıçdaroğlu Balanlı'nın tutuklanmasının sıradan bir olay olmadığını belirtti.

  Konunun ayrıntılarını bilmediğini hatırlatan Kılıçdoğlu, "Rahmetli Özal'ın döneminde de böyle olaylar olmuştur. Hukukun içinde gerçekten doğru nedenlerle yapılıyorsa biz bunlara birşey diyemeyiz. Herkes hukukun içinde kalmalıdır" dedi.

  Yargının baskı altında tutulduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, tutukluluk sürelerinin yüzde bin 200 artığını ve hakimlerin karşısına çıkana kadar uzun bir süre geçtiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, hakimleri "Savcı diyor ki parasız eğitim istiyorlar çocukları bırakın, hakim hayır kalsınlar diyor. Ben merak ediyorum o hakimin bir çocuğu yok mu?" diye eleştirdi.

  TATBİKAT SORUSUNA YANIT

  CHP Lideri Genelkurmayın iptal ettiği Ege Denizi'ndeki tatbikatlarla ilgili soruyu "Tatbikatı yapacak komutanlar yok heralde. Asker her zaman savaşa hazır olmalıdır. Tatbikatı yapacak komutanlar içeride ise o zaman bu tatbikat yapılamaz. Sayın Erdoğan'a soruyorlar o da diyor ki Genelkurmay'a sorun. Ertesi gün de 'Asker niye konuşuyor' diye sokaklara çıkıyor." şeklinde yanıtladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı