Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu soruşturmasına Hükümet'ten ilk tepki

  Hürriyet Haber
  10.01.2012 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan fezleke hakkında ''Sınırları belirlemek her zaman kolay olmuyor. Yargı o ifadeleri suçlama ve hakaret olarak algılamış'' yorumunda bulundu.

  Atalay, gazetecilere şu açıklamalarda bulundu

   

  KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ SORUŞTURMA

  Yargıya müdahalenin nerede başlayıp bittiği hakkında sınırları belirlemek her zaman kolay değil. Yargı o ifadeleri suçlama ve hakaret olarak algılamış.

   

  YARGININ HIZLANMASI

  Hükümetin önceliği yargı sürecinin hızlandırılması. Yargı hızlanınca şikayetler azalacak

  Ak Parti'nin demokratikleşme misyonu bitmedi

   

  BAŞBUĞ'UN YARGILANMASI

  İlker Başbuğ ile birlikte uzun zaman çalıştık.  Ama kendisinin yargılandığı dosyanın teknik ayrıntılarını bilmiyorum. Çok teknik bir dosya. 


  /images/100/0x0/55eb164cf018fbb8f8aa3017ULUDERE'DE ÖLENLERİN YAKINLARINA TAZMİNAT

  Uludere’de tazminatlar henüz belirlenmedi. Varlık ve Kamu Güvenliği müsteşarlığı bu konuda çalışıyor.

  Uludere'de ölen 35 kişinin yakınlarına tazminatlar en kısa sürede ödenecek

  'OPERASYONU BİZ YAPALIM' AŞAMASI 
  Uluslararası terörle mücadele konusunda üç aşama var. 'Operasyonu siz yapın' aşaması, 'beraber yapalım aşaması', 'bunların hiçbirini yapmazsak operasyonu biz yapalım' aşaması. Şu anda operasyonu 'biz yapalım' aşamasındayız.

  17 AĞUSTOS KIRILMA NOKTASI
  Siyasetle kuvveti birbirinden ayıran yeni bir tutum sergileyemedi BDP.  Demokratik açılım konusunda seçimlerden sonra bir umut, bir beklenti vardı. Ancak yaza terör damgası vurdu. 17 Ağustos bir kırılma noktası oldu. Sınır ötesi operasyonu kast ediyorum. Herkesin duygu dünyasında bir kırılma noktası oldu.

  LEYLA ZANA’NIN KONUŞMASI
  Bunları doğrulatmak lazım ama uygun bir dil olmadığını söyleyebilirim. Siaysetin şiddetle arasına mesafe koymadığı durumlarda bu siyaset yapmak olmuyor.

  İSTİHBARAT ALMAYA DEVAM EDİYORUZ
  ABD’den istihbarat desteği almaya devam ediyoruz. Son dönemde bu görüşmelerimiz çok daha iyi. Genel istihbarat konusunda en iyi ve en verimli dönemi yaşıyoruz. Eşgüdüm ve paylaşım en üst seviyede. İstihbarat birimlerinin her ülkede kıskançlıkları olur. Ancak şu an en üst dönemde.

  KILIÇDAROĞLU HAKKINDAKİ SORUŞTURMAYA SİYASİLERİN TEPKİLERİ

  MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ: Ana muhalefet liderine fezleke durumu yakışık almamıştır.

  BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ: Meclis uygulamaları ortada. Genel Kurul’da ele alınmıyor zaten.  CHP grup toplantılarını mahkeme salonuna döndürdü. Yargı konularında siyasi polemik yaparsak, yargıya ve yargılananlara yanlış yapmış oluruz. Yargılananların tutuksuz olması esastır. Tutuklu yargılama istisna olmalıdır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı