Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Saray başta açıklama yapsa bunlar olmazdıBaşdanışman: Ben Ahmet Hakan’ı aradım

  Hürriyet Haber
  04.10.2015 - 10:29 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Hakan’a yönelik saldırının ardından olayı kınamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. 6 ve 8 Eylül tarihlerinde Hürriyet’e yönelik saldırıları anımsatan Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı ilk saldırılarda açıklama yapsaydı, Ahmet Hakan’a yönelik saldırılar yaşanmazdı” dedi. Bu eleştirilere karşılık Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanlığı’ndan “Ahmet Hakan’a geçmiş olsun telefonu açtık” açıklaması geldi.

  Geçtiğimiz Çarşamba gecesi evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Geçtiğimiz gün ameliyata alınan ve evinde dinlenen Ahmet Hakan’a geçmiş olsun ziyaretleri de sürüyor.

  Dün Ahmet Hakan’ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  “ÖLÜMLE TEHDİDE KEŞKE DAHA SERT ELEŞTİRİ OLSAYDI”

  Kılıçdaroğlu, “Keşke Hürriyet’e ilk saldırı yapıldığında o vekili de ihraç etselerdi, ölümle tehdit eden iktidar kanadından keşke daha sert eleştiriler olsaydı ama olmadı” diye konuştu.

  “BU SAATE KADAR TEPKİ VERMEMESİ PEK ÇOK KAFADA CİDDİ SORU İŞARETLERİ YARATTI”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da seslenen Kılıçdaroğlu, "Hepimizin beklediği bir şey daha var. Bir ülkede önemli bir gazeteci saldırıya uğruyor ve o ülkenin cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişisi sessizliğini koruyorsa, bu ülkede demokrasi açısından bir sorun var demektir. Kendisine açık ne bir çağrı yapıyoruz. Demokrasiyi savunuyorsan medyanın özgürlüğünü savunuyorsan tepkini açık ve net gecikmeksizin ortaya koyacaksın. Bu saate kadar tepki vermemesi pek çok kafada ciddi soru işaretleri yarattı. Kendisine diktatör tanımı kullanılıyordu, o tanımı besleyen bir tutum içinde. Ondan kaçınması tavsiye ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Kılıçdaroğlu: Saray başta açıklama yapsa bunlar olmazdıBaşdanışman: Ben Ahmet Hakan’ı aradım KILIÇDAROĞLU AHMET HAKAN’I ZİYARET ETTİ


  SARAY’DAN AÇIKLAMA YAPILDI

  Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan cevap geldi.

  Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, Ahmet Hakan’a yapılan saldırı konusunda Cumhurbaşkanlığı’nın sessiz kaldığı iddialarının doğru olmadığını söyledi.
  Göktaş, konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kendisinin de bilgilendirdiğini ifade etti, şunları söyledi: “Şiddet hiçbir surette mazur görülemez. Basına yönelik çirkin saldırıları kınıyoruz. Şiddet asla tasvip edilemez. Cumhurbaşkanlığı makamının olay karşısında sessiz kaldığı doğru değil. Saldırı sonrasında Cumhurbaşkanımız yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Basın Başdanışmanı olarak telefonla bizzat Ahmet Hakan’ı da aradım. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik, üzüldüğümüzü ilettik. Cumhurbaşkanımız şiddetin her türüne karşı olduğunu her vesileyle vurgulamaktadır. Saldırıyı, siyasi rant aracı gibi görmeyi doğru bulmuyoruz.”

  Kılıçdaroğlu: Saray başta açıklama yapsa bunlar olmazdıBaşdanışman: Ben Ahmet Hakan’ı aradım GÖKTAŞ: CUMHURBAŞKANI BASIN BAŞDANIŞMANI OLARAK ARADIM


  .

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı