Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Oy kullanma konusunda sorun yok

  Ergün AYAZ - KOCAELİ (DHA)
  14.01.2011 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Seçmen kütüğü yenilenmediği için 12 Eylül'deki referandumda oy kullanamayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel seçimlerde aday olamayacağı iddia edilmişti. Kılıçdaroğlu, oy verme konusunda sorun kalmadığını söyledi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sakarya dönüşünde Kocaeli’nin Derince İlçesi’nde bulunan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Noroloji Servisi’nde tedavi gören kayınbraderi Celal Özdağ’ı ziyaret etti.

  Hastane çıkışında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun "referandumda oy kullanamadığı" konusunun hatırlatılması ve genel seçimlerde de oy kullanamayacağı yönünde iddialar olduğunun sorulması üzerine Genel Başkan Kılıçdaroğlu, "O konuda hiçbir sıkıntı yok" dedi.

  Kocaeli’nden çıkarılabilecek milletvekili sayısı tahmini konusunda da açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "5 bizim için iyi. Ama daha da fazla olmasını isteriz. Kocaeli’nde, ön seçim olması konusunda daha karar vermiş değiliz. Ağırlıklı olarak eğilim yoklaması yani ön yoklama yapıcağız. Kocaeli bunlara dahil mi, yoksa değil mi ona bakacağız" dedi. Kılıçdaroğlu daha sonra İstanbul’a hareket etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı