Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Kolaycılığı sen yapıyorsun

  Hürriyet Haber
  21.10.2011 - 11:18 | Son Güncelleme:

  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi toplantısı öncesi yaptığı basın toplantısında 24 şehiidn verildiği gün Başbakan'ın muhalefeti suçladığını iddia ederek, ''Hepimiz üzüntü içindeyiz beyefendi muhalefeti suçluyor. Kolaycılığı sen yapıyorsun sayın Başbakan'' dedi.

  İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satırbaşları:

  HÜKÜMETİN PROGRAMINDA TERÖR YOKTU

  Türkiye’nin en temel sorunu terör sorunu. O konuda değerli arkadaşlarımın görüşlerini alacağım ve bu çalışmamızın sonucunu kamuoyuyla paylaşacağız.

  30-35 yıldır süren terör var ve iktidarda 9 yıldır çoğunluğu olan bir hükümet var.

  En son hükümet programı parlamentoda okunurken terör konusu yoktu. Türkiye’nin en temel sorunu bir hükümetin programında nasıl olmaz. Halkla yabancılaşmadır bu.

   

  BAŞBAKAN'IN İLK İŞİ MUHALEFETİ SUÇLAMAK OLDU

  En son 24 şehidimizin olduğu gün hepimizi büyük bir üzüntüye görevimizin başına geldik. Başbakan ne diyecek diye dinlemeye başladık. Başbakan’ın ilk yaptığı iş muhalefeti suçlamak oldu. Hepimiz üzüntü içindeyiz beyefendi muhalefeti suçluyor.

  Dün medya patronlarıyla toplandı. Hadi genel yayın yönetmelerini çağırdınız, patronları neden çağırıyorsunuz?

  Başbakan daha önce de ''Patron sen değil misin neden o yazarı çalıştırıyorsun?'' demişti. Bu toplantı bu durumun farklı bir versiyonudur.

   

  KİMİ SORUMLU TUTACAĞIZ

  O toplantıdan çıkıp yine bizi şikayet ediyor. ''CHP bizi sorumlu tutuyor'' diyor. Kimi sorumlu tutacağız? Almanya’yı mı, Fransa’yı mı, Rusya’yı mı. Bu ülkeyi onlar mı yönetiyor?

   

  KOLAYCILIĞI SEN YAPIYORSUN BAŞBAKAN

  Kolaycılığı sen yapıyorsun sayın Başbakan. Her türlü görüşmeyi yaptın. PKK 3 kez ateşkes ilan etti. Senin görüşmelerinde o ateşkes ilan edildi. senin temsilcin Oslo’da 'yüzde 95 görüş birliği sağladık' dedi. Nedir o görüş birliği? Sen muhalefeti suçlayacağına önce o metinleri oku.

   

  VATANDAŞA SANSÜR UYGULADI

  Dün Parlamento'da kapalı oturum yapıldı. Kapalı oturum niye yapılır. Kamuoyuna açıklanmasında sakınca olan ama parlamenterlerin bilgilendirilmesi gereken durumlarda olur.

  Hükümet eleştirilirken vatandaş duymasın diye yapılır oldu. Vatandaşa da sansür uyguladı. Ve bu kadar önemli bir meselede başbakan ve bakanların çoğu yoktu.

   

  O BAKANIN KÜRSÜYE ÇIKMASI AYIP

  Memleket kan gölüne dönmüşken Parlamento'ya gelip bilgi vermiyorlar. Bir başka bakan bilgi veriyor. Adı köstebeğe çıkmış bir bakan bilgi veriyor.

  Bir kere bakanın o kürsüye çıkması ayıp.

  Sayın Çiçek demeç vermiş, ''Ben yürütmenin başı değilim bir şey yapamam'' diye.

  Terörle ilgili Meclis’in devreye girmesi gerektiğini söyledik. Biz Ergene kirliliği ile de Meclis’te çalışma yapıyoruz, yolsuzluk ile ilgili araştırma komisyonları kurduk.

   

  AKP ÇÖZÜM ÜRETEMEZ

  Eğer Sayın Başkan bu sorumluluktan kaçarsa çözümsüzlüğe ortak olur.

  Sayın Cemil Çiçek kaçmasın. AKP çözüm üretemez. Çözüm üretecek organ Parlamento'dur.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı