Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu-Demirtaş buluşması bugün

  Okan KONURALP/ANKARA
  04.08.2015 - 09:12 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı bugün TBMM’deki makamında ağırlayacak.

  HDP Eşgenel Başkanı Demirtaş, “Çatışmazlık” halinin ortadan kalkmasıyla birlikte duran “Çözüm Süreci” için başlattığı girişimler kapsamında CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edecek.

  SÜREÇ HAKKINDA BİLGİ VERECEK

  HDP’nin “Barış Bloğu Turu” olarak nitelendirdiği temaslar kapsamında gerçekleşecek buluşmada Demirtaş, Kılıçdaroğlu’na, çözüm sürecinin tüm aşamaları hakkında bilgi verecek, “çatışmazlık” halinin devam etmesi için yüklendikleri sorumlulukları aktaracak. Görüşmede Demirtaş’ın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile AK Parti’li diğer üst düzey yöneticilerin HDP ve kendisi hakkındaki değerlendirmeler hakkında da Kılıçdaroğlu’nun görüşünü alması bekleniyor.
  KILIÇDAROĞLU ÇÖZÜMÜ ANLATACAK

  CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ise görüşmede partisinin Kürt sorununun çözümüne ilişkin yaklaşımını Demirtaş’la paylaşacağı vurgulanıyor. Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran seçimleri sonrasında hükümet çevrelerinden gelen eleştirilere karşı HDP’ye destek vereceği de belirtiliyor. Buluşmada CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu başkanlığındaki CHP heyetinin Diyarbakır’a, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız’ın da Kobane’ye yaptığı ziyaretlerdeki izlenimlerinin de gündeme geleceği ifade edildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı