Gündem Haberleri

  Kılıçdaroğlu BDP’nin kuklası

  Nuray BABACAN Ümit ÇETİN -Fahir ARIKAN
  30.05.2011 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, seçim kampanyasının önemli duraklarından Kayseri’de AK Parti seçmenine Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşananları anımsattı.

  Konuşmasının büyük bölümünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilere ayıran Erdoğan Kayseri’de şu mesajları verdi:

  Böcek muamelesi

  “Biz ikinci sınıf vatandaş nedir biliriz. Bu ülkenin yegane sahipleri olduğunu düşünen zihniyetin kendi dışındakilere böcek muamelesi yaptığını biliriz. O zihniyet, “Siz yerinizi, haddinizi bilin” dedi, “Siyaset sizin neyinize” dedi. “Nasıl Cumhurbaşkanı olursunuz” dediler. Bu millet bu meydanlarda onlara başbakan olunacağını, cumhurbaşkanı olunacağını da gösterdi. Ama biz onların yaptığını yapmadık, kimseyi dışlamadık.

  3 Kasım’dan önce ezik ve itilmiş bir Türkiye vardı. Şimdi ise ne diyecek diye ağzına bakılan bir Türkiye var. Bir Kılıçdaroğlu çıkıyor ortaya, o İsrail’e ne diyor biliyor musunuz? “Biz olsaydık Mavi Marmara’ya izin vermezdik” diyor. Düşünsenize, “Gazze’ye yardım gönderilmesin” diyor. Sen ne işe yararsın yahu, ne işe yararsın! Doğuda CHP, BDP ile ittifak yapıyor, Orta Anadolu’da MHP ile. CHP-MHP ve BDP üçlü ittifak, yanlarında da terör örgütü. Tek hedefleri AK Parti. Açık açık söylüyorum Kılıçdaroğlu diye biri yok, o sanaldır sanal! Kılıçdaroğlu hayali, yapay, siyaset mühendisleri tarafından üretilmiş bir vitrin süsünden ibarettir. CHP’nin yeni genel başkanı, vitrinin arkasındakiler tarafından, çeteler tarafından, statükocular tarafından, CHP’nin akıl hocaları tarafından yönlendirilen bir figürden ibarettir,
  BDP’nin elinde oynattığı kukladan ibarettir.”

  Kayseri’nin ardından Erdoğan Ankara’ya geçerek partisinin Tandoğan Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuştu.

  Ankara’da pankartlar konuştu

  Tandoğan’daki Etap Altınel Oteli’nden sarkıtılan, “Mehmetçiği şehit eden teröristler Habur’da kahraman ilan edildiler. Hayaldi gerçek oldu” yazılı afiş meydanı dolduran kalabalık tarafından protesto edildi. Üzerinde şehit cenazesi fotoğrafı, altında “Başkentliler” imzası bulanan afiş polis tarafından kaldırıldı. Mitingde ise 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Ergenekon davasından tutuklu bulunan CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ı eleştiren “Haber Al’ındı, şapka düştü kel göründü”, “Binaenaleyh Ecevit’in hasmı CHP’yi dizayn ediyor” yazılı dev pankartlar vinçlerle açıldı.

  Erdoğan yaptığı konuşmada yine CHP liderini eleştirerek şöyle konuştu: “Yeni CHP dedikleri içi boş bir projedir. Bir vitrin düzenlemesidir. Yeni CHP ilk yağmurda akacak makyaj demektir. Bunların her şeyi makyaj, aldatmaca. Yeni CHP’nin görüntüsü ile muhtevası birbirini tutmuyor. Vitrinle, vitrin arkasında uyumsuzluk var. Her isteyene istediğini veriyor. Kılıçdaroğlu’nun olmaz dediği bir şey var mı? Her şeyi veriyor. İzmir’de ilk defa doğru bir şey söyledi. ‘CHP’yi süper lige çıkarmaya hazır mıyız’ dedi. Ben en başta amatör kümedesin dedim. Amatör ligden, süper lige hemen çıkılmaz. Bunun için sana 4 seçim lazım Bay Kılıçdaroğlu. Çırak deyince kızar, acemi deyince kızar, aynı ligde oynamıyoruz deyince kızar. Aynı ligde oynamadığımızı kendisi itiraf ediyor. Tek hedefi var CHP’nin: Oyunu artırabilmek.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı