GeriGündem Kılıçdaroğlu Baykal'ın memleketinde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu Baykal'ın memleketinde

Kılıçdaroğlu Baykal'ın memleketinde
refid:15134600 ilişkili resim dosyası

İKİ günlük program için Antalya´ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nu Havalimanı´nda yaklaşık 1000 kişilik kalabalık coşkuyla karşıladı. Partinin Antalya´daki Deniz Baykal muhalifi iki ismin de yer aldığı karşılamada Türkiye haritası üzerine "O bizim Kemal" yazılı afiş dikkat çekti.

ANTALYA'DA KILIÇDAROĞLU İZDİHAMI

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk kez "CHP Genel Başkanı" sıfatıyla Deniz Baykal´ın memleketi Antalya´ya geldi. Beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ile birlikte saat 10.30´da Antalya Havalimanı´na gelen Kılıçdaroğlu, VIP kapısından çıktığı anda izdiham yaşandı, korumaları ezilme tehlikesi geçirdi.

GANDİ GÖNÜLLÜLERİ AMA SOYADINI YANLIŞ YAZDILAR

Kılıçdaroğlu´nu Antalya Havalimanı´nda yaklaşık 1000 kişilik kalabalık karşıladı. Yüzlerce CHP bayrağı ve pankartlarla karşılanan Kılıçdaroğlu için Antalya´da oluşan "Gandi Gönüllüleri" ve "Gandi Sevdalıları" adlı iki grubun üyeleri de karşılamada ilginç pankartlarla yer aldı. Gandi Gönüllüleri, "Kemal´in önderliğinde halkın CHP´sinde, zafer günleri yaklaşıyor. Barış, kardeşlik, özgürlük türküleri söylemek için geliyoruz" yazılı pankart açarken, Gandi Sevdalıları´nın ise, "Haramilerin saltanatını yıkmak için geliyoruz" yazılı pankartta Kılıçdaroğlu´nun soyadını yanlış yazdıkları, (d) harfi yerine (t) kullandıkları görüldü.

MUHALİFLER DE GELDİ

VIP Salonu önünde dev boyutlarda Türkiye haritası üzerinde Kılıçdaroğlu´nun fotoğrafının bulunduğu "O bizim Kemal" yazılı afiş dikkat çekti. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu´nu Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Atilla Emek, Tayfun Süner ve Hüsnü Çöllü ile Isparta Milletvekili Mevlüt Coşkuner, İl Başkanı Özer Ülken, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Döşemealtı Başkanı Nurettin Tursun karşıladı. Karşılamada partinin Antalya´daki muhalif iki ismi, bir dönem Deniz Baykal´a karşı ´çoban ateşi´ yaktığını söyleyen Antalya Büyükşehir eski Belediye Başkanı Bekir Kumbul ile eski il başkanı Ümit Uysal da yer aldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, bir dönem Antalya milletvekilliği için DP ve MHP´den adaylığı konuşulan Kumbul´u parti otobüsüne aldı.

Partililerin "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları arasında otobüse binen Kemal Kılıçdaroğlu Antalya´daki ilk mitingini yapacağı Alanya İlçesi´ne geçti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle