GeriGündem Kılıçdaroğlu Başbakan davet ederse ne yapacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  85
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kılıçdaroğlu Başbakan davet ederse ne yapacak

Kılıçdaroğlu Başbakan davet ederse ne yapacak
refid:15143939 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in kendisi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın teröre karşı birlikte mücadele verildiği izlenimi vermeleri için bir araya gelme çağrısına olumlu yaklaştı. Kılıçdaroğlu, "Başbakan böyle bir görüşmeyi arzu ederse bizim açımızdan sorun yok" dedi.

 

 

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'daki 2'nci gününe sivil toplum örgütleriyle kahvaltıda bir araya gelerek başladı. Kahvaltı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'in, “Siyasi partilerimizin değerli genel başkanlarının bir araya gelerek teröre karşı birlikte mücadele edildiği izlenimi vermelerinde büyük yarar olduğunu düşünüyorum. Bunda fayda var. Müşterek tespitler yapabilirler, bunların hayata geçirilmesi konusunda birlikte hareket edebilirler. Bu hem kamuoyuna müthiş bir moral verir, hem de terör örgütünü geriletir" ifadeleriyle dile getirdiği çağrıya sıcak baktı.   

 

Kendisinin ortamı geren bir politika hiç izlemediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Tam aksine sükuneti her zaman tavsiye ettim. Terör olayına karşı çıktım. Ulusal politika ihtiyacını belirttim. Başbakan böyle bir görüşmeyi arzu ederse bizim açımızdan sorun yok" diye konuştu.

 

VALİ VALİLİĞİNİ YAPMALI

 

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Abant Platformu'nda Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu'nun, "DP'nin 1950'de iktidara geldiğinde CHP'yi kapatıp, İnönü'yü de tarihteki huzurlu yere göndermemiş olması en büyük talihsizliktir" şeklindeki sözlerinin sorulmasına üzerine şunları söyledi: "Bürokratik kadrolar siyasallaştıkça bu tür demeçleri almak bizi şaşırtmıyor. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin valileri, kaymakamları diğer birimleri siyasallaştırması bu tür söylemlerin medyaya yansımasına da yol açıyor. Vali valiliğini yapmalı. Hükümetin ve devletin temsilcisi. Bunu sorgulamak valinin işi değil. Böyle bir konuşma yapma ihtiyacını hissediyorsa o görevi bırakmalı Adalet ve Kalkınma Partisi kadrolarına katılmalı, biz de o zaman kendisine yanıt veririz. Şu anda ona yanıt verecek değerde görmüyorum."

 

'GÖRÜŞSELER MÜTHİŞ OLUR'

 

Meclis Başkanı Şahin, Milliyet’ten Serpil Çevikcan’a yaptığı açıklamada; hükümet ile anamuhalefetin bir araya gelmeleri gerektiğini söyledi. Şahin "Mutlaka, siyasi partilerimizin değerli genel başkanlarının bir araya gelerek teröre karşı birlikte mücadele edildiği izlenimi vermelerinde büyük yarar olduğunu düşünüyorum. Bunun partisi olmaz çünkü. Bunun siyasi bir takım beklentilere malzeme yapılmasını hiçbir zaman doğru bulmam. Uzun yıllardır insan ve ekonomi kaybına yol açan bu mücadalede milletimizin beklentisi, siyasi partilerin bir araya gelerek birlikte tavır sergilemesidir. Bunda fayda var “ dedi.

 

Şahin sözlerine şöyle devam etti: Parlamentoda görev yapan tüm siyasi partilerimizin ülkenin bekası konusunda el ele vermeleri gerekir. Siyasi görüş farklılıklarımızın bu noktada hiçbir önemi olmadığını düşünüyorum. Geçmişte bir araya gelmeleri çok temenni edildi ama gerçekleşemedi. Şimdi olsa güzel olur. Bundan kimse rahatsızlık duymaz. Ben büyük memnuniyet duyarım, kamuoyu da büyük memnuniyet duyar.

 

TEK PARTİ İKTİDARI KURULMAK İSTENİYOR

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya gezisinin 2. Gününde partisinin Antalya İl Başkanlığına geldi. Partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu, AKP’nin demokrasiyi askıya alarak, tek parti iktidarını kurmaya çalıştığını savunurken, “19. Yüzyılın politikalarını Türkiye’de uygulamak isteyen çağ dışı siyasi anlayışa hep beraber karşı çıkmak zorundayız. Onun için diyoruz,hep beraber yürüyeceğiz, devrimle devrim inancıyla halkın iktidarını kuracağız” diye konuştu.
 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle