Gündem Haberleri

  Kılıç: "Görüşlerimizi bildirdik"

  A.A
  28.08.2009 - 21:33 | Son Güncelleme:

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim kılıç, Adalet Bakanlığınca hazırlanan ve Bakanlar Kurulunca benimsenen Yargı Reformu Strateji Taslağı'nın kendilerine de gönderildiğini, bu konudaki görüşlerinin de iletildiğini bildirdi.

  Kılıç, konu hakkındaki soru üzerine yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'e bugün yaptığı ziyaretin ardından gazetecilerin, “Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kendilerinden görüş alınıp alınmadığı yönünde soru yönelttiklerini” hatırlattı.

  Bu soruya, “bu konuda bir görüş istenmediği” yanıtını verdiğini kaydeden Kılıç, ancak bu konuda verdiği yanıtın “Yargı Reformu Strateji Taslağı ile ilgili görüş sorulmadı” şeklinde yansıtıldığını söyledi.

  Anayasa Mahkemesinin yeniden yapılandırılmasıyla ilgili taslakta herhangi bir şey bulunmadığını, sadece genel bir ilkeden söz edildiğini kaydeden Kılıç, “Adalet Bakanlığı, Yargı Reformu Strateji Taslağı'nı bize de gönderdi. Bu taslakla ilgili Haziran ayında Kızılcahamam'da yapılan toplantıya bizden de bir raportör katıldı. Ve görüşlerimizi iletti” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı