Gündem Haberleri

  Kiler, 'Likör Fabrikası'ndan vazgeçmiyor

  Hürriyet Haber
  16.05.2008 - 12:06 | Son Güncelleme:

  İstanbul’un en önemli arazileri arasında gösterilen eski ‘Likör fabrikası’ için düzenlenen ve Kiler Holding'in kazandığı ihalenin Emlak GYO tarafından iptal edilmesi, Kiler'i vazgeçirmedi.

  Likör fabrikasının satışı iptal

  Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “Emlak GYO’nun vermiş olduğu karara saygılıyız. 30 Mayıs 2008 tarihinde açılacak ihaleye tekrar katılacağız” dedi.

  Mecidiyeköy'deki Likör Fabrikası alanı için yapılan ilk ihale sürecinin tamamlandığını kaydeden Nahit Kiler, “Bu arsa bizim için çok özel bir alandı. Büyükdere Caddesi’nde yapımına devam ettiğimiz, Türkiye’nin prestij projesi olarak kabul edilen İstanbul Sapphire’den dolayı bölgenin dinamiklerini ve değerini çok iyi biliyorduk. İhaleye bizim dışımızda diğer kuruluşların itibar etmemesini biz de garipsemiştik. Emlak Konut GYO’nun ihalenin iptaline yönelik vermiş olduğu karara sonuna kadar saygılıyız. İstanbul’da sınırlı sayıda kalan bir arazi için 30 Mayıs 2008 tarihinde yapılacak yeni açık artırmada tekrar yerimizi alacağız. Umarız başka firmalar da katılır. O bölge için en iyisini yapmaya hazırız” dedi.

  Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 23 bin 711 metrekarelik arsa için 25 Nisan 2008 tarihinde düzenlenen ihalede 295.7 milyon YTL teklif vermişti. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı