GeriGündem KHK ile kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin yerleştirme işlemleri başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KHK ile kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin yerleştirme işlemleri başladı

KHK ile kapatılan üniversitelerin öğrencilerinin yerleştirme işlemleri başladı

667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye'deki diğer üniversitelere yerleştirme işlemleri için tercihler başladı. Adaylar bugünden itibaren 4 Ocak 2019'a kadar tercihlerini yapabilecek. İşte, konuya dair detaylar ve ÖSYM'nin açıklaması...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinin Türkiye'deki diğer üniversitelere yerleştirme işlemleri için tercihleri alınmaya başladı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 667 sayılı KHK ile kapatılan yükseköğretim kurumlarının öğrencilerinden, ilgili kanun uyarınca koordinatör üniversitelere başvuran, mezuniyet aşamasına gelmemiş ve daha önce herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmemiş olanların üniversitelere yerleştirme işlemi ÖSYM tarafından yapılacak.

Adaylar, tercih işlemlerini 4 Ocak 2019'a kadar, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile bireysel olarak yapacak. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi gerçekleştirilmeyecek.

Tercihte bulunacak öğrencilerin ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan usul ve esasları dikkatle incelemeleri gerekiyor.

TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYIN

ÖSYM'NİN AÇIKLAMASININ TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Yorumları Göster
Yorumları Gizle