Gündem Haberleri

  Keşke Robin Hood yaşasaydı

  Hürriyet Haber
  13.05.2010 - 11:53 | Son Güncelleme:

  63. Cannes Film Festivali'nin bu akşamki açılışında gösterilecek “Robin Hood” filminin başrol oyuncusu Russell Crowe, “Robin Hood bugün yaşasaydı, medya tekelleriyle mücadele ederdi” dedi.

  Festival Sarayı'nda basın toplantısı düzenleyen Avustralyalı ünlü oyuncu Crowe, “Bana, 'Robin Hood bugün yaşasaydı ve siyasi bir rolü olsaydı, Wall Street ve mali skandallarla mücadele eder miydi?' diye soruyorlar. Bence esas ve en büyük güç, enformasyon dağıtım gücü. Robin Hood bugün yaşasaydı, en büyük düşman medya tekellerine karşı mücadele ederdi” görüşünü ifade etti.

  Bu arada, filmin yönetmeni Ridley Scott'un sağlık sorunları yüzünden yolculuk yapamayacağı için Cannes'a gelmeyeceği açıklandı.

  SİNEMA DÜNYASININ KALBİ CANNES'DA ATACAK

  Sinema dünyasının kalbi, yaklaşık iki hafta süreyle Cannes'da atacak.

  CANNES KIRMIZISI HALIDA ŞIKLIK YARIŞI

  63. Cannes Film Festivali, Ridley Scott'un yönettiği, Russel Crowe'un  başrolde oynadığı "Robin des Bois" isimli filmin gösterimiyle başlayacak.  Festivalin açılışında Kristin Scott Thomas sunuculuğu üstlenecek.

  Festivalde yarışmanın jüri başkanlığını Amerikalı Tim Burton yapacak.  Burton dışında jüride, İranlı yönetmen Cafer Panahi, İtalyan sinemacı Alberto  Barbera, İngiliz oyuncu Kate Beckinsale, Fransız sinemacı Emmanuel Carrere ile  Benicio Del Toro, Victor Erice ve Vittoria Mezzogiorno jüride yer alacak.
           
  ÜNLÜ YILDIZLAR CANNES'DA
           
  Michael Douglas, Alain Delon, Claudia Cardinale, Woody Allen, Naomi  Watts, Sharon Stone, Lambert Wilson ve rock yıldızı Mick Jager, bu yılki  festivalde “kırmızı halı geçidini”renklendirecek ünlüler arasında yer alıyor.

  Festival çerçevesinde kurulan film pazarında, dünyanın dört bir yanından  çok sayıda film görücüye çıkacak.

  Filmlerin sinema dünyasında daha iyi tanıtılıp pazarlanması için bu yıl  festival alanında 14 bin metrekare yer ayrıldı. Pazara sunulan filmlerin  oluşturduğu cironun 1 milyar avroyu geçeceği tahmin ediliyor.

   

  CANNES'IN İRANLI JÜRİSİ HALA TUTUKLU

   

  'CANNES KRİZ FESTİVALİ' OLDU

   

  CANNES'IN TEK TÜRK FİLMİ

   

  CANNES'DA 'DRAQUILA' KRİZİ

   

  ALTIN PALMİYE İÇİN YARIŞACAK FİLMLER

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı