Gündem Haberleri

  "Keşke o sözleri kullanmasaydım"

  Hürriyet Haber
  10.02.2011 - 13:08 | Son Güncelleme:

  "Asker kağıttan kaplanmış" sözleriyle tartışma yaratan Süheyl Batum, sözlerinin farklı algılamalara yol açtığını belirterek "Keşke o sözleri kullanmasaydım" dedi.

  "Asker kağıttan kaplanmış" sözleriyle iktidarından da muhalefetin de tepkisini çeken CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Habertürk TV'de katıldığı bir programda sözlerinin arkasında olduğunu söyledi. Batum, tartışmanın sonunda ise "kağıttan kaplan" ifadesinin farklı algılamalara yol açtığını belirterek "Keşke o sözleri kullanmasaydım" ifadesini kullandı.

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun "Ordu eleştirilecekse genel başkan eleştirir" sözlerini destekleyen Batum, "İş yargıya intikal ettiği için ne söylendiği üzerinde durmayalım. Ben orada orduyu eleştirmedim. Bir nedenle 'kağıttan kaplan' dedim. Gerekçelerini açıkladım. Savcı dava açarsa zaten bunlar mahkemede dile getirilir. Ben burada ne kadar saat içinde ne yaptığımı cımbızla çekildiğini... Ben geri adım atmıyorum. Ne söylediysem arkasındayım" şeklinde konuştu.

   

  "Türkiyede ilginç bir oyun oynanıyor" diyen Batum, asıl gündemin unutturulmaya çalışıldığını öne sürdü.

   

  Ordunun da eleştirilebileceğini söyleyen Batum,"Ama bir söz cımbızla çekilip dava açılıyor. 301'den yargılanacaksınız... Bu, inanılması güç bir şey..." dedi.

   

  Batum, Erdoğan'ın kendisi hakkındaki sözlerine de yanıt verdi:"Benim anayasa hukukçuluğuma laf atmış... Benim hukuku nerede öğrendiğim belli. Kitaplarıma, yazdıklarma bakarsın... Beni üzüyor bu... Siyasete girdik, kimlerin ağzına düştük diye bu beni üzüyor."

   

   Batum, tartışmanın sonunda "kağıttan kaplan" ifadesinin farklı algılamalara yol açtığını söyledi ve "Keşke o sözü kullanmasaydım" dedi.

   

   

   

  KILIÇDAROĞLU: TSK'YI ANCAK BEN ELEŞTİRİRİM

   

  SÜHEYL BATUM: ARTIK ELEŞTİRMEM

   

  BAHÇELİ'DEN BATUM'A: ŞUURSUZ

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı