Gündem Haberleri

  Keşke o bildiri yayınlanmasaydı

  Vahide YANIK / DHA
  23.05.2008 - 00:42 | Son Güncelleme:

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yargıtay Başkanlar Kurulu’nun yayınladığı bildiriyi değerlendirirken, "Keşke böyle bir bildiri yayınlanmasaydı, keşke buna cevap verilmemiş olsaydı" dedi.

  Antalya’da 9’uncu Yargı Teşkilatı Toplantısı’na katılan Şahin, sorular üzerine şunları söyledi: "Gerekli değerlendirmeler yapılmıştır. Benim bu açıklamaların üzerine yapacağım yeni bir değerlendirme yoktur. Keşke böyle bir bildiri yayınlanmasaydı, keşke buna cevap verilmemiş olsaydı. Ama bu süreçten de hepimizin, herkesin sonuçlar ve dersler çıkarması gerektiği düşüncesini sizlerle paylaşıyorum."

  Rahatsız değiliz Avrupa Parlamentosu Türkiye Raportörü’nün, Türkiye’deki başsavcıların hiçbir Avrupa ülkesinden olmadığı kadar bağımsız olduğu yönündeki değerlendirilmelerinin anımsatılması üzerine Şahin, şöyle konuştu: "Bu o kişinin kişisel görüşü. Biz ’O kadar bağımsız olan savcı Avrupa’da yok’ sözünden rahatsız değiliz. Başsavcılarımızın, yargıçlarımızın bağımsız olmasından son derece memnunuz, bağımsız hareket etmelerinden herhangi bir şikayetimiz yok."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı