GeriGündem 'Keşke MYK'daki konuşmaları açıklayabilsek'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Keşke MYK'daki konuşmaları açıklayabilsek'

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Savcı Sayan, Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığından istifa etmesinin ardından toplanan MYK toplantısında konuşulanların açıklanabilmesi halinde, herkesin nasıl durduğu ve nasıl yön değiştirdiğinin ortaya çıkacağını söyledi.

Sayan, CHP Genel Merkezi'nden ayrılırken gazetecilerin kendisi yönelik bir komplo kurulduğu iddialarının sorulması üzerine, “Bu özel bir şeydir, o yüzden kamuoyu ile paylaşamam” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, “Dünkü il başkanları toplantısında sayın Önder Sav'ın 'yeni bir kaset daha ortaya çıkabilir' diyerek onları ikna ettiği yönünde iddialar var, doğru mu?” sorusunu da Sayan, “Ben duymadım öyle bir şey, yani Önder Beyin ilk başkanlarına 'böyle bir kaset daha var', 'ortaya çıkacak' diye ikna etmesi... Duymadım, iftiranın bir anlamı yok” diye yanıtladı.

Savcı Sayan, CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal'ın dün il başkanlarına, Kemal Kılıçdaroğlu'na randevu vermediği yönündeki iddiaların anımsatılması üzerine ise, “Ben bu kadar ayrıntısını bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Sayan, Deniz Baykal'ın geri dönmesi için imza toplanıp, toplanmadığının sorulması üzerine de “Bütün imzalar Sayın Baykal için toplanmıştı, il başkanları ve delegelerden ama birden bire böyle yön değiştirdi, ama ben şahıs olarak dik durdum, dik durmaya da devam edeceğim” dedi.

Önder Sav ile ilgili bir soruya da Sayan, “Onu Sayın Baykal ve Önder Sav'a sormak lazım, çünkü ikisi 53 yıllık arkadaştırlar...
Daha önemli şeyler var, Genel Başkan Baykal evine giderken istifasını verdikten sonra biz MYK olarak 18-19 arkadaşımızın bir sözü vardı, kendi aramızda sözleştiğimiz bir nokta vardı. Ben bir genç kardeşleri olarak o sözümde hala duruyorsam, büyüklerimizin de o sözünde durmasını beklerdim. Keşke onu da açıklayabilsek, keşke MYK'daki konuşmaları da açıklayabilsek. O zaman herkesin nasıl durduğu, nasıl yön değiştirdiği apaçık ortaya çıkacaktır. Sayın Önder Sav'ın çok yetkili olduğu bir durumda bizim orada almış olduğumuz bir karar vardı, asıl beni ilgilendiren o dur. Hala o noktadayım. Keşke orada konuşulanları medya duyabilse. O zaman daha sağlıklı bir yorum yapmış olabiliriz.”

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya da bir soru üzerine Deniz Baykal'ın her zaman yanında ve destekçisi olacaklarını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle