Gündem Haberleri

  Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında yangın

  Mehmet Selim YALÇIN- Dündar SANSUR/ SİLOPİ(Şırnak) (DHA)
  27.08.2012 - 10:59 | Son Güncelleme:

  Silopi ilçesi yakınlarından geçen Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında, terör örgütü PKK mensuplarınca patlayıcı kullanılarak çıkarılan yangın söndürüldü. Petrol boru hattının yaklaşık 5 metre uzağında genç bir kadının cesedi bulundu.

  Silopi’ye bağlı Doruk köyü yakınlarından geçen Botaş’a ait Kerkük-Yumurtalık petrol boru hattında dün gece meydana gelen terör örgütü PKK mensuplarınca petrol boru hattına yerleştirilen patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucu başlayan yangın,  boru hattındaki petrol akışı durdurulduktan sonra uzun süren çabalar sonucunda kontrol altına alındı.

  PATLAMA OLDU, YANGIN ÇIKTI / Foto Galeri

  KERKÜK-YUMURTALIK PETROL BORU HATTINDA YANGIN / WEB TV

  Daha önce de değişik tarihlerde İdil-Midpat karayolunun yanından geçen Kerkük-Yumartalık boru hattı birkaç kez PKK’lılar tarafından patlatılmış ve yangın çıkmıştı.

  YANGIN BÖLGESİNDE BİR KADIN CESEDİ BULUNDU

  Yangın bölgesinde araştırma sürerken bir genç kadın cesedi bulundu. Ekipler tarafından petrol boru hattının yaklaşık 5 metre uzağında bulunan ve yanmış olan kadın cesedi bölgeden uzaklaştırıldı. Yanında sırt çantası ve otomatik silah bulunan ceset, ambulansa alınarak otopsi yapılmak üzere Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Yangınla ilgili hasar tespit çalışmalarına başlanırken, bölgede operasyon başlatıldı.

  YÜKSEKOVA'DA BELDE BELEDİYESİ VE KARAKOLA PKK'DAN ROKETLİ SALDIRI: 2 YARALI

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı