Gündem Haberleri

  Kerimov Türkiye'ye geliyor

  A.A.
  18.10.2011 - 13:10 | Son Güncelleme:

  Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un, 1999 yılından bu yana ilk defa Türkiye'ye geleceği bildirildi.

  ABD'nın Taşkent Büyükelçiliğince yayımlanan basın bildirisine göre, Almanya'nın Afganistan ve Pakistan Özel Temsilcisi Michael Steiner, Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un 2 Kasım'da İstanbul'da yapılacak Afganistan Konferansı'na katılacağını dile getirdi.

  Steiner, geçtiğimiz hafta da ABD'nin Afganistan ve Pakistan Özel Temsilcisi Marc Grossman ile birlikte Taşkent'teki temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı İslam Kerimov ile bir araya gelmesinin ardından Özbek basınına yaptığı açıklamada, 2 Kasım'da İstanbul'da, 5 Aralık'ta ise Bonn'da yapılacak Afganistan Konferanslarına Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un katılma isteğini dile getirmesinin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

  Steiner, ayrıca Cumhurbaşkanı Kerimov'un İstanbul'da ve Bonn'da yapılacak her iki konferansa Özbekistan'ın katılacağını belirtmesini olumlu bulduklarını vurguladı.

  Özbek resmi kaynakları, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Cumhurbaşkanı İslam Kerimov'un söz konusu ziyaretinin yapılıp yapılmayacağının ay sonuna kadar netleşeceği tahmin ediliyor.

  Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, en son 1999 yılında Türkiye'yi ziyaret etmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı