Gündem Haberleri

  Kepçeli kaldırım çalışması evin duvarını yıktı

  İhsan YALÇIN/ KONYA, (DHA)
  26.02.2011 - 10:52 | Son Güncelleme:

  KONYA’da merkez Karatay Belediyesi ekipleri kepçe ile beton kaldırımları sökerken içerisinde 3’ü çocuk 6 kişinin bulunduğu 2 katlı kerpiç evin duvarı yıkıldı. Olayda, şans eseri ölen ve yaralanan olmadı. Duvarı yıkılan evin bitişiğinde bulunan 2 betonarme evin duvarlarında da çatlaklar meydana geldi.

  Olay, dün saat 20.00 sıralarında meydana geldi. Karatay Belediyesi ekipleri çevre düzenlemesi yaparken, Hacı Hasan Mahallesi’ndeki beton kaldırımları kepçelerle sökmeye başladı. Belediye ekipleri, 56 yaşındaki Emine Sapancı’ya ait 2 katlı kerpiç evin önünden geçen kaldırımı kazarak söktü. Ekipler evin ilerisinde çalışmayı sürdürürken, içerisinde 3’ü çocuk 6 kişinin bulunduğu evin duvarı gürültü ile yıkıldı. Oturdukları odanın duvarı yıkılan evde bulunanlar şok yaşadı. Yıkılan duvarın kenarında kimsenin bulunmaması nedeniyle ölen yada yaralanan olmazken, evde bulunan Emine Sapancı, annesi 85 yaşındaki Havva Şen, gelini 37 yaşındaki Fatma Sapancı ve 6-9 yaşlarındaki 3 çocuk dışarı çıkarıldı.

  Sevk edilen polis ekipleri evin etrafına bant çekerek güvenlik önlemi aldı. Evin bitişiğinde bulunan 2 betonarme evin duvarlarında da çatlaklar meydana geldi.

  Annesinin oturduğu evinin yıkıldığını duyunca kısa sürede gelen 27 yaşındaki İsa Sapancı, şöyle dedi:

  "Ben işteydim. Burada annem ve anneannem kalıyor. Eşim ve çocuklarım annemi ziyaret için buraya gelmişler. Kepçeler yolun kenarındaki beton kaldırımları kazıyormuş. Daha sonra ailemin içeride bulunduğu sırada duvar gürültüyle yıkılmış. Ben 37 yıldır bu evde yaşıyorum. Bugüne kadar hiç bir problem olmadı. Amcamın oğlu çalışanlara evler zarar gördüğünü söyleyerek tepki göstermiş. Fakat kepçe çalışanı da buralar zaten yıkılacak deyip işine devam etmiş. Allah’tan anneme, eşime ve çocuklarıma bir şey olmadı. Sözde çevre düzenlemesi yapıyorlar."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı