Gündem Haberleri

  Kent girişlerine 5 bin Türk bayrağı

  Ramazan YAVUZ/ ELAZIĞ, (DHA)
  24.09.2013 - 13:47 | Son Güncelleme:

  ELAZIĞ Belediyesi, kentin önemli caddeleri ve kent girişindeki aydınlatma direklerini Türk bayraklarıyla donattı. Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, "Halkımız bu çalışmamızı coşkuyla karşıladı. Milli ve manevi hassasiyeti olan kentimizi Türk bayraklarımızla donattık" dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bütün mitinglerini Türk bayraklarıyla donatması ve Türk bayrağına hassasiyet gösterilmesiyle ilgili açıklamaları Elazığ’daki AK Partili belediyeyi harekete geçirdi. Belediye, kentin ağırlıklı olarak milliyetçi ve muhfazakar yapısını da göz önünde bulundurarak, kentin tüm giriş ve çıkışlarındaki aydınlatma direklerini Türk bayraklarıyla donattı. Transit yolculukla kentten geçenler ve kenti görmeye gelenleri binlerce Türk bayrağı karşılıyor.

  AYDINLATMA DİREKLERİNE 5 BİN BAYRAK / FOTO GALERİ

  Belediye tarafından kentin giriş ve çıkışlarındaki aydınlatma direklerine asılan 5 bin Türk bayrağı eskidikçe de ekipler tarafından yenileriyle değiştiriliyor. Kentin giriş ve çıkış noktalarını kırmızı, beyaz renklerle adeta boyadıklarını kaydeden Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, zaman zaman özel günlerde de vatandaşlara ücretsiz Türk bayrakları dağıttıklarını söyledi. Selmanoğlu, şöyle dedi:

  "Halkımız bu çalışmamızı coşkuyla karşıladı. Milli ve manevi hassasiyeti olan kentimizi Türk bayraklarımızla donattık. Türk bayrakları halkımıza manevi bir mutluluk veriyor, ayrıca görsel bir güzellikte kente sağlıyor. Bayraklar eskidikçe de yenileriyle anında değiştiriyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı