Gündem Haberleri

  Kendisini yakmakla tehdit ederken yandı

  A.A
  15.02.2006 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde, ev aldığı kooperatiften konutunun tapusunu alamadığını iddia ederek, Manavgat Irmağı yakınında kendini yakmakla tehdit eden sıvacı ustası, yanlışlıkla kıyafetleri alev alınca, Manavgat Irmağı'na atlayarak, kurtuldu.

  Manavgat Köprüsü yakınındaki alana gelen Bilal Dağ (36), vatandaşların şaşkın bakışları arasında üzerine tiner dökerek, kendisini yakacağı tehdidinde bulundu. Olay yerine gelen polis, Dağ'ı ikna etmeye çalıştı.

  Yere döktüğü tineri tutuşturan Dağ, polisle konuşurken fark etmeden kendi yaktığı ateşe yaklaştı. Bir anda kıyafeti alev alan Dağ, çevrede toplanan vatandaşların arasından koşup kendini köprüden Manavgat Irmağı'na atarak yanmaktan kurtuldu.

  Irmaktan çıkarılan Bilal Dağ, Şelale Polis Merkezi'ne götürüldü. İfadesi alınan Dağ, savcılığa sevk edildi. Dağ, gazetecilere, ”Kooperatifteki evim için varımı yoğumu her şeyimi döktüm ama hala tapumu alamadım” dedi.
  Dağ'ın sadece giysilerinin yandığı, vücudunda yanık bulunmadığı bildirildi.

  Manavgat'ta sıvacı ustası olan ve bir yandan da pansiyon işleten Bilal Dağ'ın bir kooperatiften 2002 yılında 23 bin YTL'ye ev aldığı, bugüne kadar 50 bin YTL'ye yakın para ödediği, ancak kooperatiften evinin tapusunu alamadığı için eyleme kalkıştığı öne sürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı