Gündem Haberleri

  Kendisini otomobile kilitleyip ölmek istedi

  Hasan BÖLÜKBAŞ / AKSARAY,(DHA)
  16.05.2011 - 16:20 | Son Güncelleme:

  AKSARAY’da, birlikte alkol aldığı arkadaşı tarafından para ve cep telefonlarının çalındığını iddia eden 45 yaşındaki Hikmet Ö., otomobiline binip kapıları kilitledikten sonra tabancasını başına dayayıp ateşledi.

  OTOMOBİLDE ÖLMEK İSTEDİ / FOTO GALERİ

  Kanlar içinde kalan Hikmet Ö., polisin taş ve kürekle camları kırıp, kapıyı açmasıyla çıkarıldı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Hikmet Ö.’nün durumunun ağır olduğu belirtildi.

  Olay, bugün saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Hikmet Ö., dün akşam evinde birlikte alkol aldıkları arkadaşı 27 yaşındaki İsmail Ç.’nin evine giderek, 3 cep telefonu ve 7 bin lirasının kaybolduğunu söyledi. ”Para ve cep telefonlarımı aldınız, geri verin” diyen Hikmet Ö.'ye, arkadaşı, para ve cep telefonlarını görmediğini söyledi. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. İsmail Ç., evine girip ’155 Polis imdat’ telefonunu arayıp yardım istedi. Polisin geldiğini gören Hikmet Ö. otomobiline binip kapıları kilitledi. İsmail Ç.'nin gözaltına alınmasını isteyen Hikmet Ö., başına tabancasını dayadı. Hikmet Ö.'nün yaklaşık 1.5 saat süren çabaya rağmen ikna olmaması üzerine İsmail Ç. gözaltına alındı.

  TABANCAYI ATEŞLEDİ

  İsmail Ç.'nin gözaltına alındığını gören Hikmet Ö. de otomobilin içinde başına dayadığı tabancayı ateşledi. Kanlar içinde kalan Hikmet Ö., polislerin taş ve kürekle camları kırıp kapıyı açmasıyla çıkarılarak ambulansla Aksaray Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hikmet Ö.'nün sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu belirtildi.

  Gözaltına alınan İsmail Ç. polise verdiği ilk ifadesinde, ’Arkadaşlarım, Mustafa, Murat, Ömer ve ben dün akşam Hikmet Ö.'nün evinde toplandık. Birlikte alkol aldık. Daha sonra ayrıldık. Bugün evime gelip, cep telefonu ve paralarını aldığımızı söyledi. Ben de görmediğimizi belirttim. Hikmet’in para ve telefonlarından haberim yok. Hikmet Ö. ile yaklaşık 6 ay önce tanışmıştık” dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı