Gündem Haberleri

  Kendisini dövenlerin evini bastı: 1 ölü

  Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)
  10.08.2009 - 14:04 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde oturan 22 yaşındaki Erdal Çakır, kendisini döven 48 yaşındaki İdris Tan'ı öldürdü, oğlu 17 yaşındaki Cumali Tan'ı av tüfeği ile yaraladı.

  Olay, dün gece Nusratiye Mahallesi Derman Sokak'taki tek katlı evde meydana geldi. Bir fabrikada çalışan Erdal Çakır ile inşaatlarda işçi olarak çalışan Cumali Tan arasında ‘Yan bakma' konusunda tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşürken Erdal Çakır, Cumali Tan'ı dövdü. Araya girenlerin kavgayı ayırması ile Cumali Tan kanlar içinde eve gitti. Akşam saatlerinde eve gelen İdris Tan, oğlunun dayak yediğini öğrenice, oğlu ve bir akrabasını yanına alarak Erdal Çakır'ı buldu. Çakır, çevredekiler tarafından 3 kişinin elinden kurtuldu.

  Yediği dayağı hazmedemeyen Erdal Çakır, evden av tüfeği ile 10 adet fişek alarak Derman Sokak'a gittikten sonra Tan ailesinin oturduğu evin bahçesinde “Hepinizi öldürneceğim” diye bağırmaya başladı. İdris Tan'ı pencere kenarında gören Erdal Çakır, tüfeğin dipçiği ile camı kırarak odadan çıkmaya çalışan İdris Tan'ı öldürdü. Evin açık bırakılan kapısından içeri giren Erdal Çakır'a kapının kenarında saklanan Cumali Tan tekme attı. Cumali Tan, evden çıkarak çevreden
  yardım isterken, evin içinde 1 el havaya ateş eden Erdal Çakır, daha sonra dışarı çıkarak gelen polis aracınını durdurup teslim oldu.

  Gelen polis ekipleri inceleme yaparken, sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde öldüğü belirlenen İdris Tan'ın cesedi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı