GeriGündem Kendisini bıçakla yaralayanı öldüren sanığa 15 yıl hapis
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kendisini bıçakla yaralayanı öldüren sanığa 15 yıl hapis

Kendisini bıçakla yaralayanı öldüren sanığa 15 yıl hapis

Kayseri'de kendisini bıçakla yaralamasına rağmen şikayetçi olmadığı kişiyi olaydan yaklaşık bir ay sonra av tüfeğiyle vurarak öldüren sanık 15 yıl, yanındaki arkadaşı ise 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Sezgin A. ve Uğur P. ile öldürülen Ali Akduman'ın yakınları ve sanık avukatları katıldı.
Önceki duruşmada savunmalarını yapan sanıklardan Sezgin A. pişman olduğunu, Uğur P. ise olayla ilgisi bulunmadığını söyledi.

Mahkeme heyeti, Sezgin A'ya Ali Akduman'ı öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl, olay sırasında yanında bulunan arkadaşı Uğur P'ye ise 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Akduman'ın yakınları salondan çıkarılışları sırasında tepki gösterdikleri sanıkları tehdit etti.

Olay


Yıldırım Beyazıt Mahallesi Mithatpaşa Caddesi'nde 23 Ekim 2016'da bir binanın bahçe duvarına çarparak duran 38 BM 868 plakalı otomobilin içerisindeki Ali Akduman'ın cesedi bulunmuştu.

Av tüfeğiyle vurulduğu belirlenen Akduman'ı, yaklaşık bir ay önce bıçakla yaraladığı ancak kendisinden şikayetçi olmayan Sezgin A'nın öldürdüğü belirlenmişti. Sezgin A. ile olay sırasında yanında bulunan arkadaşı Uğur P. tutuklanarak, haklarında dava açılmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle