Gündem Haberleri

  Kendisini ademe mahkûm ederiz

  Hürriyet Haber
  02.02.2011 - 00:55 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisini hedef alan çıkışlarına, “Bu üslupla, söylemle devam ederse kendisini ademe mahkûm eder (yok saymak), istihza için bile olsa muhatap almayız” tepkisini verdi.

  “Kimin eli kimin cebinde belli değil, böyle anamuhalefet partisi olur mu?” diyen Erdoğan, partisinin dünkü Meclis grubunda şöyle dedi:

  Zule dönüşüyor

  Sözünün ağırlığı kalmayan, üslubunun seviyesi düştükçe düşen bir kişiyi muhatap almak, onun ciddiyetsiz yaklaşımlarına cevap vermek de bizim için bir zule dönüşüyor. Kılıçdaroğlu’nun üslubundan CHP’lilerin de rahatsız. Bir heykel tartışmasını, alkolle ilgili bir düzenlemeyi dahi rejim meselesine taşıyanların, sokak sokak direniş çağrısı karşısında derin bir suskunluğa gömülmelerini milletimin hakemliğine bırakıyorum. Bakınız şimdi ne söyleniyor; ‘Alkollü hareket engellenemez.’ ‘Anayasanın gereğini yapıyor bu hükümet’ demiyor kimse. Bunlar gençliğin alkolik olmasını arzu ediyorlar.

  Eyvallah mı diyeceğiz

  Anamuhalefet partisi genel başkan yardımcısı bu ülkenin başbakanına, ‘bostancıbaşı’ veya ‘haremağası’ ifadesini yakıştırabilir mi? Kalkıp da ikide bir ‘Sayın Başbakan çok gerilimli’ deme nezaketini gösteren o köşe yazarlarına sesleniyorum; acaba sizler bu açıklama karşısında ne yazdınız? Biz, ‘Eyvallah iyi söyledin mi?’ diyeceğiz?

  Meclis 7 gün çalışacak

  AK Parti, Torba tasarısının geçirilmesi amacıyla Meclis’i hafta sonu da çalıştırmayı planlıyor. “Cumartesi ve pazar günleri de çalışmak ihtimal dahilindedir” diyen AK Partili yönetici, muhalefetin tavrına göre bu hafta içinde bunun kararını alacaklarını belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı