Gündem Haberleri

  Kendisi de 1 hafta kar tatili yaptırmış

  Gamze KOLCU / ANKARA
  11.01.2015 - 23:47 | Son Güncelleme:

  Son bir hafta içerisinde 30 ilde okulların hava koşulları nedeniyle kapalı olmasını Twitter üzerinden sert dille eleştiren ve bundan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, belediyeler ve valileri sorumlu tutan eski Milli Eğitim Bakanı, AK Parti Milletvekili Hüseyin Çelik’in de 2006 yılında bir haftalık kar tatili yaptırdığı ortaya çıktı.

  25 Ocak 2006 Çarşamba günü akşam saatlerinde, yarıyıl tatilini bütün Türkiye’de “hava muhalefeti nedeniyle” bir hafta uzattıran Çelik, ikinci yarıyılın sonunu bir hafta ileriye aldırmıştı. Çelik, ayrıca 29 Mart 2009’daki yerel seçimler nedeniyle de okulları 1 günlüğüne tatil ettirmişti. 2006 yılında valiliklerin verdiği karara uymak zorunda kaldığını söyleyerek kendisini savunan Çelik, “O zamanın şartlarında yanlış yapılmış olabilir, ancak bugün doğruyu bulmak zorundayız” dedi. Amacının günah keçisi aramak olmadığını ifade eden Çelik, şu açıklamalarda bulundu:

  VALİLERE İSYAN ETMİŞTİM

  “Yarıyıl tatilini bir hafta uzatmak zorunda kaldığımda da valileri arayıp isyan ettim. Okullar hiç tatil edilmez diye bir şey yok, ancak bu istisnai, nadiren olabilecek bir durum. Çocuklar 2015 yılına tatille başladı. Yılbaşıydı, kar tatiliydi derken ayın 11’i oldu fakat öğrenciler 2-3 gün okula gitti. Çocukların okuldan bu kadar uzun süre koparılmasına karşıyım. Amacım günah keçisi aramak değil; ancak bizim mantığımıza göre Kanada’da, Sibirya’da, İskandinav ülkelerinde ya da Rusya’da çocukların hiç okula gitmemesi lazım. 1960-1970’li yıllarda şartlar daha ilkeldi. Adam boyunca kar yağar biz yine de okula giderdik.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı