Gündem Haberleri

  Kendine Buckingham’la yarışacak saray yapıyor

  Birce BORA / LONDRA
  17.06.2013 - 13:59 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin başkenti Londra’da, 46 yaşındaki emlak kralı Marcus Cooper, satın aldığı yedi tarihi apartman arasındaki duvarları yıkarak, Buckingham Saray’ından sonra en büyük özel konut olacak dev bir malikane yaratacak.

  İngiltere’nin başkenti Londra’da 46 yaşındaki emlak kralı Marcus Cooper, şehrin ünlü Regent’s Park’ına bakan bir sokakta satın aldığı tarihi yedi apartman arasındaki duvarları yıkarak, şehrin Buckingham Sarayı'ndan sonra en büyük özel konut olacak dev bir malikane yaratacak.

  Cooper’ın 2007 yılında toplam 23.7 milyon sterline aldığı binalar tek bir kompleks haline getirildiğinde yeni konut tam 15 yatak odası, 35 banyo ve devasa bir çatı terasına sahip olacak. Ayrıca binanın bodrum katına bir yüzme havuzu, spa ve sinema kurulacak. Rezidans tamamlandığında 200 milyon dolara satışa çıkartılması ve 'İngiltere’nin en pahalı konutu' ünvanını alması bekleniyor.

  Cooper’ın devasa projesi için satın aldığı, Buckingham Sarayı’nın mimarı John Nash tarafından tasarlanmış, 7 bina tarihi eser kapsamında. Bu binaların ara duvarlarının yıkılması ile ilgili proje, yerel sivil toplum kuruluşları ve bir çok mimar tarafından eleştirilmişti.

  Ancak bölgedeki inşaatlardan sorumlu olan Camden Belediyesi ve tarihi binaların korunması için çalışan English Heritage, projeye destek veriyor.

  Yaklaşık 3 yıl içinde tamamlanarak satışa sunulması beklenen konutun Londra’daki aşırı lüks emlak piyasasını neredeyse tekellerinde tutan Rus ya da Ortadoğulu zenginler tarafından satın alınması bekleniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı